Logo UMG
Hlavní stránka Webmail   English version Czech version
 Předmluva
 Organizační struktura
 Historie ústavu
 Vědecké skupiny
 Servisní pracoviště
 Zpráva o činnosti
 Informace pro veřejnost
 Obrázky budovy
 Kontakty - vyhledávání
 WWW odkazy

 Naše úspěchy
 Prestižní publikace
 ÚMG v médiích

 Výroční konference ÚMG
 Semináře
 Konference a kurzy
 Pokroky v molekulární biologii a genetice
 Journal club
 Aktuality
 Nabídka zaměstnání
 PhD program
 Program Otevřená věda
 International Employee Handbook

 Přednášková hala
 Výběrová řízení
 Školicí a rekreační středisko

Praha
2.10.2009


Servisní pracoviště


Servisní laboratoř funkční genomiky a bioinformatiky

Servisní laboratoř byla založena na konci roku 2005 jako součást Oddělení myší molekulární genetiky. Od ledna 2007 se stala nezávislou servisní jednotkou, která poskytuje kompletní zpracování vzorků pomocí DNA čipů (expresní profilování, genotypování a resekvenování), dále poskytuje analýzu exprese pomocí kvantitativní PCR v reálném čase a automatizaci některých laboratorních protokolů s využitím robotických systémů pro práci s kapalinami. Jednotka je vybavena přístroji pro analýzu DNA čipů firmy Affymetrix a Illumina, real-time PCR cyklerem Roche LC480 a dvěmi robotickými systémy pro práci s kapalinami PerkinElmer JANUS, dále přístroji pro analýzu kvality a kvantity analyzovaných vzorků, spektrofotometrem Nanodrop a kapilárním elekroforetickým analyzátorem Agilent Bioanalyzer 2100.

Vedoucí a kontakt:

Ing. Hynek Strnad, Ph.D. (pověřen vedením)
Servisní laboratoř funkční genomiky a bioinformatiky
Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.
Vídeňská 1083, 14220 Praha 4

Tel. 24106 3148
Email: coregenomics@img.cas.cz

Poloha: ÚMG - budova F, přízemí, místnost 0.158

http://core.img.cas.cz


Servisní laboratoř monoklonálních protilátek a kryosklad

Servisní laboratoř monoklonálních protilátek

Servisní laboratoř nabízí:

  • Kompletní servis pro přípravu monoklonálních protilátek včetně imunizace myší dle vybraného imunizačního schématu, primárního screeningu (ELISA), klonace (limitním ředěním, nebo do agaru), následného sekundárního screeningu (ELISA), zamrazení buněčné banky a napěstování tkáňového supernatantu od vybraných klonů.
  • Testování tkáňových supernatantů na přítomnost mycoplasmat v tkáňových kulturách pomocí fluorescenčního mikroskopu a případné léčení nakažené kultury.
  • Přípravu monoklonálních protilátek ve formě tkáňového supernatantu nebo ascitické tekutiny.
  • Zamrazení buněčné banky linií a hybridomů.

Kryobanka

Kryobanka pro dlouhodobé uchovávání vzorků v kapalném dusíku byla dokončena a uvedena do provozu v lednu 2007. Stávající kapacita kryobanky je 320 000 vzorků s možností dalšího rozšíření. Kryobanka slouží k uchovávání buněčných linií, hybridomů, myších spermií a myších embryí v tekutém dusíku, nebo jeho parách. Skladovací kontejnery (LABS40K - Taylor-Wharton a 24K) jsou napojeny na venkovní zásobník pro tekutý dusík o objemu 6000 litrů a automaticky doplňovány. Celý systém kryobanky je napojen na záložní zdroj energie, pro případ výpadku proudu. Veškeré operace, diagnostika a hlídání hladiny kapalného dusíku ve skladovacích kontejnerech jsou plně automatizovány a kontrolovány. Parametry (teplota, vlhkost, koncentrace O2...) a bezpečnost v kryobance, stejně jako samotných skladovacích nádobách jsou sledovány monitorovacím systémem s napojením na GSM a webové rozhraní.

Vedoucí a kontakt:

Mgr. Dobromila Matějková
Servisní laboratoř monoklonálních protilátek a kryosklad
Ústav molekulární genetiky AV ČR v.v.i.
Vídeňská 1083, 142 20 Praha 4

Tel: 241 063 141
GSM: 774 798 140
E-mail: dobromila.matejkova@img.cas.cz

Poloha: ÚMG - budova F, 2. patro, místnosti 2.55, 2.54, 2.53 a 2.56


Servisní laboratoř mikroskopie a cytofluorometrie

Servisní laboratoř poskytuje metodické a přístrojové zázemí pro aplikace v průtokové cytometrii a mikroskopické techniky. Laboratoř je otevřená všem potenciálním uživatelům jak z ústavů Akademie věd České republik, tak i uživatelům z jiných institucí.

V současnosti je laboratoř vybavena dvěma průtokovými cytometry - BD FACSCalibur a BD LSRII. Cytometr LSRII byl rozšířen o čtvrtý laser, takže nyní se jedná o čtyř laserový (405, 488, 561 a 633 nm) přístroj se 14 fluorescenčními detektory. Toto rozšíření, spolu s velkou sadou filtrů a dichroických zrcadel, která je v laboratoři k dispozici, umožňuje použití přístroje k většině aplikací dostupných v průtokové cytometrii. Oba cytometry jsou vybaveny HTS (High Throughput Sampler), robotizovaným podavačem vzorků pro měření přímo z 96 anebo 384 jamkových.

Laboratoř byla v nedávné době vybavena rovněž špičkovým mikroskopickým vybavením: invertovaným fluorescenčním mikroskopem Leica DMI6000 se superrychlým konfokálním nástavcem (Leica TCS SP5 AOBS TANDEM) a osmi excitačními laserovými linkami (405, 458, 476, 488, 496, 514, 561 and 633nm); invertovaný fluorescenční mikroskop Leica DMI6000 s TIRF iluminací a čtyřmi excitačními lasery (405, 488, 561 and 633nm); a invertovný fluorescenční mikroskopický systém DeltaVision (Applied Precision), který je vybaven 405nm a 488nm lasery pro fotomanipulaci. Všechny tři mikroskopy jsou vybaveny klimatickými komorami pro práci při 37°C a kontrolované CO2 atmosféře. Mikroskopické vybavení umožňuje uživatelům servisní laboratoře použití široké šály mikroskopických technik včetně FRET, FRAP, time lapse experimentů, membránových studií, transportu vesikulů apod.

Vedoucí a kontakt:

MUDr. Ondrej Horváth
Servisní laboratoř mikroskopie a průtokové cytometrie
Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.
Vídeňská 1083, 14220 Praha 4

Tel. 24106 3168
GSM: 773 979 818
E-mail: ondrej.horvath@img.cas.cz

Poloha: ÚMG - budova F, přízemí, místnosti 0.156, 0.163 a 0.164

Pravidla a ceník