Logo UMG
Hlavní stránka Webmail   English version Czech version
 Předmluva
 Organizační struktura
 Historie ústavu
 Vědecké skupiny
 Servisní pracoviště
 Zpráva o činnosti
 Informace pro veřejnost
 Tiskové zprávy
 Obrázky budovy
 Kontakty - vyhledávání
 Kde nás najdete
 WWW odkazy

 Naše úspěchy
 Prestižní publikace
 ÚMG v médiích
 Pedagogická činnost

 Výroční konference ÚMG
 Semináře
 Konference a kurzy
 Pokroky v molekulární biologii a genetice
 Journal club
 Aktuality
 Nabídka zaměstnání
 PhD program
 Program Otevřená věda
 International Employee Handbook
 Projekt BIOCEV

 Přednášková hala
 Výběrová řízení
 Školicí a rekreační středisko

Praha
17.7.2010


PhD program



Úvod | Přihláška | Studium | FAQ | Společenský život | Kurzy | Kontakty


Úvod

PhD program Ústavu molekulární genetiky AV ČR (ÚMG) a sesterského Biotechnologického ústavu AV ČR (BTÚ) je součástí postgraduálního studia v biomedicíně, ve kterém je sdružena Univerzita Karlova a řada ústavů Akademie věd. V současnosti pracuje na ÚMG přibližně 70 postgraduálních studentů. Jednotlivé studijní obory jsou organizovány příslušnými oborovými radami.

Postgraduální studium na ÚMG a BTÚ je zaměřeno na molekulární, buněčnou a vývojovou biologii, imunologii, genetiku a virologii.

V současnosti je ÚMG tvořen 23 vědeckými skupinami, které jsou podporovány servisními skupinami zaměřenými na mikroskopii a cytofluorometrii, genomiku a bioinformatiku a produkci monoklonálních protilátek. Ústav molekulární genetiky, který se na začátku roku 2007 přestěhoval do nové moderní budovy, je vybaven špičkovými přístroji pro mikroskopii a celogenomovou analýzu a v současnosti je jedním z nejmodernějších vědeckých pracovišť ve střední Evropě.

Plakát ke stažení

BTÚ vznikl k 1.1.2008 z Biotechnologického sektoru ÚMG. V současnosti je BTÚ tvořen 6 vědeckými skupinami. Náplní jeho činnosti je základní a orientovaný biotechnologický a biomedicínský výzkum v oblastech s vysokou pravděpodobností praktického využití výsledků výzkumu a vývoje např. v diagnostických a terapeutických aplikacích v humánní medicíně.