1862–1883 I.–II.
Dvoudílná publikace věnovaná prvnímu českému profesionálnímu divadlu, bezprostřednímu předchůdci Národního divadla, nemá co do rozsahu i metody zpracování v teatrologické literatuře obdoby. Detailně mapuje činnost souboru, repertoár i osobnosti divadla včetně autorů, inscenátorů a interpretů v letech 1862–1883. Podrobné přehledy repertoáru jsou uvedeny stručnou historií divadla a metodologickou studií. Oba díly doplňuje obrazová příloha se zobrazeními exteriéru a interiéru Prozatímního divadla i dalších scén a portréty hlavních protagonistů.
Štěpán V., Trávníčková M., Academia, Praha 2006. Vydání 1.
KŘESLO PRO FAUSTA 2006
Pátý svazek rozhovorů, které Jaroslav Hořejší vedl s 13 významnými osobnostmi české medicíny a vědy, přináší výběr z besed, jež se konaly v roce 2006 ve Faustově domě na pražském Karlově náměstí. Do "křesla pro Fausta" tentokrát usedli například B. Říhová, J. Witzany, P. Filipi či V. Hampl. Kniha, již tradičně doplněná fotografiemi Karla Meistera, tak předkládá fotografické, faktografické, myšlenkové a názorové portréty zajímavých osobností.
Hořejší J., Galen, Praha 2006. Vydání 1.
JAN JIŘÍ HEINSCH
Malíř barokní zbožnosti
Tato krásná a velkorysá obrazová monografie méně známého umělce českého baroka (1647–1712) byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy. Obsahuje umělcovu biografii, přehled a soupis díla, katalog vystavených děl a studie o umělcových vztazích k jezuitským, křížovnickým a augustiniánským objednavatelům.
Šroněk, M., Gallery spol., s. r. o., Správa Pražského hradu, Ústav dějin umění Akademie věd ČR, Praha 2006. Vydání 1.