Usnesení XL. Akademického sněmu AV ČR ze dne 19. 04. 2012
Texty dalších usnesení jsou umístěny v archivu
Usnesení XL. zasedání Akademického sněmu AV ČR dne 19. dubna 2012
XL. zasedání Akademického sněmu Akademie věd České republiky, konané dne 19. dubna 2012 v Praze, přijímá toto usnesení:
I.
Akademický sněm
1. bere se souhlasem na vědomí zprávu předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše,
2. ve smyslu čl. 14 písm. b) a e) Stanov Akademie věd ČR schvaluje
a) výroční zprávu o činnosti Akademie věd ČR za rok 2011 podle předloženého návrhu,
b) zprávu o činnosti Akademické rady AV ČR za období od XXXIX. zasedání Akademického sněmu podle předloženého návrhu.
II.
Akademický sněm
3. dodatečně schvaluje použití stavebních odpisů na financování staveb a akcí nákladné údržby v roce 2011 podle předložené zprávy o hospodaření Akademie věd ČR.
III.
IV.
Akademický sněm
1. vyjadřuje znepokojení nad vážnými nedostatky v činnosti Grantové agentury ČR jako hlavního poskytovatele účelových prostředků na vědu a výzkum a žádá Radu pro výzkum, vývoj a inovace, aby se situací neprodleně zabývala a přijala odpovídající opatření,
2. je znepokojen absencí konkrétních představ o zajištění finanční udržitelnosti provozu infrastruktur budovaných v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Apeluje na Radu pro výzkum, vývoj a inovace, aby připravila konzistentní plán finanční udržitelnosti výzkumných kapacit nově budovaných v rámci celého systému výzkumu a vývoje v České republice a předložila ho vládě,
3. upozorňuje na skutečnost, že jmenování některých současných členů Rady pro výzkum, vývoj a inovace je v rozporu se zákonem, což může zpochybnit platnost usnesení přijatých touto Radou.
V Praze 19. dubna 2012
Ověřili:
RNDr. Miroslav Flieger, CSc.
předseda návrhové komise
Akademického sněmu
|
prof. Ing. Miroslav Tůma, CSc.
předsedající
Akademického sněmu
|
VEŘEJNÁ SBÍRKA ÚMG AV ČR, V. V. I. Dnem 6. 8. 2014 byla Ústavem molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. (ÚMG) vyhlášena veřejná sbírka na pomoc čtrnáctileté Katareeye Epp, která bohužel dne 6.října podlehla závažné nemoci.
Její rodiče jsou zaměstnanci ÚMG v rámci projektu BIOCEV. Jelikož pochází z tzv. třetí země, konkrétně z Austrálie, podle českých zákonů nemají jejich rodinní příslušníci nárok na veřejné zdravotní pojištění. Náklady na intenzivní léčbu Katareeyi během prvních dvou měsíců překročily limit komerčního pojištění ve výši 1,6 milionu Kč. Léčba byla dlouhá a finančně náročná a veškeré náklady na ni hradí pouze Katareeyni rodiče z vlastních zdrojů.
Více informací...