Wayback Machine
«MAY JUL SEP »
Previous capture 28 Next capture
«2017 2018 2019 »
129 captures
30 Jan 16 - 4 Jan 25
Close Help

Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

27.7.2018

Olomoucké pracoviště našeho ústavu navštívili uznávaní zahraniční odborníci, kteří se věnují výzkumu dědičné informace dvou významných plodin – pšenice a banánovníku.

28.6.2018

Náš ústav pořádá v Praze 1.–5. července 2018 už desáté setkání vědců, kteří zkoumají rostlinné hormony, především jejich dvě klíčové skupiny – auxiny a cytokininy.

25.6.2018

Prestižní ocenění získal Pranav Sahu, biolog z našeho olomouckého pracoviště. Výzkumem toho, jak změny klimatu působí na rostliny, zaujal odborníky z The Society of Experimental Biology (SEB).

15.6.2018

Česká společnost experimentální biologie rostlin letos poprvé udělila Cenu ČSEBR pro mladého vědce či vědkyni, kteří dosáhli špičkových odborných výsledků. Cenu získal doktor Jan Fíla z našeho ústavu.

17.5.2018

Ve středu 9. května 2018 vyhlásil časopis Živa ceny za nejlepší články minulého roku. Jednu získal i seriál Nové poznatky v genetice rostlin, jehož autory jsou vědci z našeho olomouckého pracoviště.

4.5.2018

Rozhlasový Magazín Leonardo se 25. dubna 2018 věnoval geneticky upraveným plodinám. Doktor Moravec mluvil v pořadu o současné situaci kolem GMO rostlin i o vyhlídkách do budoucna.

Syndikovat obsah