Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 17. 10. 2018
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Odborný pracovník vědy a výzkumu/Technik
Požadavky:

Lokace: Ústav výzkumu globální změny AV ČR, Brno
Oddělení ekosystémové výměny stopových plynů
Úvazek: 100%
Začátek: 1.1.2019, či dle dohody
Uzávěrka přihlášek: 12.11.2018

Popis pozice:

Odborný pracovník vědy a výzkumu/ Technický pracovník bude pracovat ve výzkumném týmu dr. K. Macháčové. Tento tým se zabývá studiem toků důležitých skleníkových plynů (metan – CH4, oxid dusný – N2O, oxid uhličitý – CO2) z různých druhů stromů a lesních ekosystémů. Technický pracovník bude podporovat vědeckou aktivitu týmu.
Náplní práce bude mimo jiné produkce a oprava komorových měřících systémů, jejich instalace, testování a oprava v terénu, vývoj a testování nových prototypů systémů, nákup materiálu, aktivní účast na měřících kampaních v terénu v rámci České republiky a v cizině, obsluha a servis analyzátorů, zpracování dat, pomoc při základní laboratorní činnosti, logistika, organizace, a asistence vedoucímu oddělení.

Nabízíme:

- kreativní práce v přátelské atmosféře mladého a dynamického mezinárodního týmu (jediný tým studující toky CH4 a N2O ze stromů v České republice)
- jedinečná možnost pracovat na nových interdisciplinárních projektech propojující rostlinnou fyziologii s půdní biologií, ekologií, naukou o dřevinách a vědami o atmosféře
- rozličná práce zahrnující pracovní aktivity v dílně, kanceláři, laboratoři a v terénu v krásných lesních ekosystémech (děláme „green science“)
-možnost účasti na měřících kampaních v cizině
- možnost seznámení se s řadou metod a technik (např. metody pro studium výměny plynů mezi stromy, půdou a atmosférou; plyn. chromatografie, analyzátory skleníkových plynů)
- pracovní smlouva (plný úvazek) na 1 rok s možností prodloužení

Požadujeme:

- minimálně ukončené středoškolské vzdělání v technickém oboru (tj. maturita)
- ukončené univerzitní vzdělání je vítané (technické, biologické, chemické či environmentální zaměření)
- zodpovědnost a spolehlivost, samostatnost
- časová flexibilita (pravidelná a nepravidelná práce v terénu – tj. nepravidelná pracovní doba, účast na delších měřících kampaních v terénu – až několik týdnů v kuse v České republice a cizině)
- manuální a technické dovednosti/zručnost, vysoký smysl pro improvizaci, samostatný přístup k řešení technických problémů
- organizační dovednosti
- týmový hráč
- dobrá fyzická kondice, bez strachu z výšek
- ochota učit se novým metodám a postupům, schopnost říci si o pomoc (nehledáme „supermana“)
- vnitřní motivace (pozitivní přístup k vědě a výzkumu)
- zkušenosti s prací na počítači (MS Office), základy programování jsou velice vítané
- znalost českého a anglického jazyka na komunikační úrovni
- řidičské oprávnění kategorie B

Pro více informací prosím kontaktujte Dr. Kateřinu Macháčovou (machacova.k@czechglobe.cz).

Nabídky zasílejte na adresu jobs@czechglobe.cz. Uzávěrka je 12.11.2018.
Nabídky zasílejte včetně strukturovaného životopisu (max. 2 stránky), motivačního dopisu (viz. níže) a dokladu o dosaženém vzdělání (naskenovaná verze v tomto kroku postačuje).

Motivační dopis:
max. délka půl stránky (!)
rádi bychom od Vás slyšeli Vaši vlastní, osobní motivaci/důvody, proč byste rádi pracovali v našem týmu
prosím, neuvádějte obecné informace (např. význam skleníkových plynů, globální změna, atd.).
Uzávěrka přihlášek: 12. 11. 2018

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.