Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 19. 10. 2018
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Pracovnice/pracovník na pozici výzkumu společenských aspektů globální environmentální změny se zaměřením na urbánní systémy
Požadavky:

Oddělení společenského rozměru globální změny (pracoviště V Jirchářích 149/6, Praha 1)

Popis pozice
Pracovní pozice je zaměřena na projekty zahrnující zejména následující činnosti:

• Tvůrčí vědecká práce v oblasti adaptací na změnu klimatu, zranitelnosti a rezilience měst
• Problematika přírodě blízkých adaptačních opatření a ekosystémových služeb v městském prostředí
• Změna klimatu, implementace adaptačních strategií a územní plánování
• Zapojení do běžících výzkumných projektů, příprava projektových návrhů
• Požadavek na vlastní publikační činnost
• Aktivní zapojení do činnosti vědeckého týmu, proaktivní přístup, schopnost samostatné práce

Místo výkonu práce:
Praha

Požadujeme:

• Dosažené vysokoškolské vzdělání (magisterské nebo doktorské) se zaměřením na environmentální vědy a studia, ochranu životního prostředí, geografii, ekologii, společenské vědy, územní plánování a architekturu, krajinnou architekturu
• Schopnost práce s PC, MS Office
• Znalost anglického jazyka slovem i písmem
• Předchozí zahraniční zkušenost (studijní či pracovní) - výhodou
• Zkušenost s prací s prostorovými daty a geografickými informačními systémy (ArcGIS apod.) - výhodou
• Zkušenost s analýzou kvantitativních daty, statistickými analýzami, kvalitativním výzkumem apod. – výhodou
• Zájem o širší souvislosti společenské, environmentální a ekonomické souvislosti globální změny

Nabízíme:

• Zajímavou a perspektivní vědeckou práci s možnostmi uplatnění v praxi v zázemí pracoviště Akademie věd ČR
• Zapojení do mezinárodních a národních výzkumných projektů a aplikovaného výzkumu
• Vysokou míru flexibility při práci s důrazem na kvalitní vědecké výstupy
• Možnost osobního rozvoje a dalšího vzdělávání například v doktorském studiu

Termín uzávěrky přihlášek:

Přihlášky se strukturovaným odborným životopisem, motivačním dopisem a kopií dokladu o ukončeném vzdělání zasílejte na emailovou adresu - jobs@czechglobe.cz (v předmětu emailu uveďte název pozice) do 15.11.2018.

Uzávěrka přihlášek: 15. 11. 2018

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.