RETREND, 29.1.2019.
Fyzikální ústav Akademie věd ČR postaví v...
Výzkumný program oddělení je orientován na spolupráci s předními světovými a evropskými laboratořemi v oblasti fyziky částic, zejména s Evropským střediskem pro fyziku částic CERN v Ženevě, Švýcarsko a Fermiho národní laboratoři FNAL v Batavii, USA.
Zabýváme se jak fyzikální analýzou experimentálních dat, tak také přípravou experimentů a budováním experimentální aparatury. Účastníme se výzkumných programů pro vývoj nových detektorů a experimentálních technik.
Experimentální studium struktury hmoty. Fyzikální analýza srážek vysokoenergetických částic zaregistrovaných pomocí experimentální aparatury umístěné na urychlovačích umožňuje studovat síly a elementární konstituenty hmoty na vzdálenostech řadově 10-19 m. Aktivity našeho oddělení se v současné době soustředí do dvou mezinárodních experimentů:
Výstavba experimentální aparatury. Pracovníci oddělení se v období 1996 – 2014 významně podíleli na instrumentaci aparatury pro
Vývoj detektorů. Toto téma představuje významnou aktivitu našeho oddělení. V posledním období jsme se podíleli mj. na vývoji
Naše výzkumné aktivity v tomto směru probíhají v úzké součinnosti s mezinárodními projekty
Webové odkazy:
CERN ATLAS LHC DELPHI LEP |
FNAL D0 NOvA Tevatron |
ILC CLIC FCC |
CALICE MediPix AIDA RD50 EUDET |
Některé služby tohoto webu využívají kvůli měření návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme.