Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 25. 06. 2019
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici VĚDECKÝ A POPULARIZAČNÍ REDAKTOR/COPYWRITER
Požadavky:

ÚOCHB AV ČR hledá schopného vědeckého a popularizačního redaktora/copywritera

Do oddělení Komunikací na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR hledáme kolegu nebo kolegyni s aktivní vědeckou zkušeností a vzděláním v chemickém nebo biochemickém oboru pro tvorbu, adaptaci a editaci popularizačních textů pro laickou veřejnost (většinou v češtině), zpráv, výtahů a podkladů pro různé druhy výstupů pro odbornou veřejnost (převážně v angličtině).

Náplň práce:

  • interpretace vědeckých výstupů
  • identifikace aktuálních zajímavých témat pro popularizaci a medializaci
  • tvorba originálních textů v různých formátech dle aktuální potřeby (např. příspěvky na sociální sítě, texty pro web, letáky, rozhovory...)
  • psaní popularizačních textů
  • úpravy různých textů s vědeckou tématikou
  • příprava programu popularizačních akcí
  • zapojení do dalších aktivit našeho oddělení

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v chemickém nebo biochemickém oboru
  • výborný psaný projev v češtině i angličtině
  • dobré komunikační schopnosti
  • pozitivní myšlení a otevřený přístup
  • samostatnost, pečlivost a spolehlivost v práci
  • vřelý vztah k vědě a vědcům
  • aktivní spolupráci s ostatními kolegy

Uvítáme:

  • znalost prostředí ÚOCHB
  • předchozí praxi ve vědecké instituci
  • zkušenosti s publikační činností nebo popularizací
  • dovednosti v oblasti grafiky a zkušenosti s grafickým softwarem

Nabízíme:

  • minimálně 50% úvazek s nástupem ihned
  • časovou flexibilitu
  • pestrou a zajímavou práci v mezinárodním prostředí prestižní instituce
  • pohled na vědu z jiné perspektivy
  • kolegy, se kterými se rozhodně nebudete nudit

Pokud Vás tato nabídka zaujala, pošlete svůj životopis a motivační dopis (v angličtině) na barbora.fricova@uochb.cas.cz.

Těšíme se na Vás!

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (www.uochb.cz) je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.

Uzávěrka přihlášek: 07. 07. 2019

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.