Zahlavi

Výběrová řízení

Výběrová řízení AV ČR 18. 02. 2020
Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. hledá zaměstnance na pozici Specialista/ka na Open Access (part-time)
Požadavky:

Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. (FLÚ) je veřejná výzkumná instituce zabývající se bádáním v oblasti filosofie a příbuzných vědních oborech. FLÚ, jenž je v rámci Akademie věd České republiky největším pracovištěm v oblasti humanitních a společenských věd, tvoří více než 200 zaměstnanců se společným cílem rozvíjet poznání na mezinárodní úrovni a posilovat vědomí národní identity pomocí kritického zkoumání dějin českých zemí a středoevropského prostoru.

FLÚ se podílí nejen na vědecko-výzkumných projektech v oblasti humanitních věd, ale v rámci projektu "Rozvoj prostředí pro profesní růst pracovníků Filosofického ústavu AV ČR“ (financovaného z dotace EU) se zaměří na strategické nastavení a rozvoj otevřeného přístupu k vědeckým informacím. Z tohoto důvodu hledáme novou posilu do našeho týmu na pozici:

SPECIALISTA/KA na Open Access (part-time)

Co budete dělat?
- zajišťovat rešerše politik otevřené vědy a otevřeného přístupu s důrazem na specifické potřeby humanitních věd
- zpracovávat návrhy strategických dokumentů, opatření a manuálů pro uplatnění otevřeného přístupu ve FLÚ
- zajišťovat ve spolupráci se zaměstnanci IT a knihoven evidenci dat a publikací v režimu open access (OA)
- poskytovat poradenství zaměstnancům FLÚ a provozovat kontaktní místo pro OA
- pořádat vzdělávací akce a semináře pro problematiku OA
- absolvovat relevantní vzdělávání

Co očekáváme a koho hledáme?
- ukončené vysokoškolské vzdělání (min. Bc.); výhodou je vzdělání v oborech informační věda, digitální humanitní vědy, knihovnictví nebo ekvivalentní praxe se zaměřením na správu dat a informací
- prokazatelné zkušenosti z VŠ/v.v.i. z oblasti open access (OA) min. v rozsahu 1 roku
- znalost Aj na úrovni B2
- organizační dovednosti na velmi dobré úrovni
- schopnost efektivní komunikace i ochotu k práci v týmu a s týmovými nástroji (G Suite, Trello apod.)
- schopnost formulovat strategické vize a dosahovat dlouhodobé cíle
- pečlivost, důslednost, schopnost rozvrhnout si pracovní úkoly
- zkušenost s působením ve výzkumné instituci nebo s popularizací vědy výhodou

Co Vám můžeme slíbit?
- zkrácený úvazek ve výši 0,50
- smlouvu na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení
- mzdu odpovídající vnitřnímu mzdovému předpisu Filosofického ústavu AV ČR
- účast na realizaci zajímavého projektu
- práci v prestižní veřejné vědecké instituci
- kolegiální atmosféru, prostor pro realizaci nápadů
- zaměstnanecké benefity (až 5 týdnů dovolené, až 8 sick days, jógu na pracovišti, baby friendly kulturu, flexibilní pracovní dobu, jazykové vzdělávání)
- příjemné pracoviště v samém historickém srdci Prahy

Dokumenty požadované k žádosti:
- strukturovaný životopis včetně kontaktů pro případné reference
- krátký motivační dopis (max. 1 strana)

Nástup 1. 4. 2020 nebo dle dohody.

Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu cabalova@flu.cas.cz nebo doporučeně na adresu: Filosofický ústav AV ČR, v. v. i., sekretariát ředitele, Jilská 1, 110 00 Praha 1, případně předejte přímo do podatelny ústavu nejpozději do 8. 3. 2020.

Vybraní uchazeči a uchazečky budou pozváni na osobní pohovor, který se uskuteční v průběhu března 2020.

Kontaktní osoba: Petra Cabalová, tel: 221 183 213

Zasláním své přihlášky dáváte FLÚ AV ČR automaticky souhlas se zpracováním a uchováním Vašich osobních údajů za účelem ucházení se o pracovní pozici ve FLÚ AV ČR v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Udělení souhlasu je možné kdykoliv odvolat.

Uzávěrka přihlášek: 08. 03. 2020

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.