Zde máte možnost napsat (autorům výstavy i dalším návštěvníkům) jak se Vám líbí webové stránky výstavy a výstava sama, co Vás zaujalo, dotazy a vzkazy pro tým autorů.
Přidat příspěvek
Dobrý den, povšiml jsem si, že ve Vaší expozici chybí jeden z neméně význmaných polarografických analyzátorů, který byl vyráběn po revoluci (1989) na Slovensku. Jedná se o přístroj EP100VA, který vyráběla firma HSC Servis Bratislava a byl v podstatě konkurencí pro firmu POLAROSENSORS. Přeji pěkný den, J. Kokšal.
Važeny pane Kokšale, děkujeme za komentář. Cílem naší výstavy nebylo a není mapovat vše, co se na trhu s polarografy událo. To ani není v našich silách. Máme přístroje z našeho ústavu, se kterými se roky pracovalo ať již za J.H., či jeho žáků-spolupracovníků. Vámi uváděný HSC přístroj nemáme, takže v expozici zatím není. Pokud by nám jej někdo daroval, rádi přidáme do expozice, s popisem k jeho výrobnímu programu... Za autory výstavy K.Stejskalová.
Dobrý den. Jmenuji se Jarmila Koudelková a jsem studentkou gymnázia. Dělám ročníkovou práci o Jaroslavu Heyrovském. Mám na Vás jeden dotaz. Jak to bylo s patentací polarografu? Nechal si jej patentovat sám Heyrovský nebo to udělala nějaká firma? Děkuji za odpověď. Spěchá. ( e-mail: Koudelkova.Jaja@seznam.cz)
Jsem nadšen...
Protože jsem už trochu pamětníkem a zároveň jsem potomkem žáka pana profesora, byl bych rád, aby tato prezentace byla úspěšná.
Po 40 letech od mého prvého setkání s "kapkou" mohu s trochou nostalgie už jenom vzpomínat. Vždyť to bylo poprvé, kdy jsme se s citlivostí běžně dostávali k hodnotám 10-6 a skuteční machři šli i níže. To se dneska v době GC, MS, AAS a dalších metod jenom těžko předává. Když jsme dostali PA-4 se stacionární kapkou, tak to byla opravdu sláva, byť to bylo v době před Microsoftem.
Bohužel dnešní doba se svojí "rtuťo-fobií" se chová macešsky k této metodě, která i dnes má co říci a to i přes svá omezení. Pořád to bude velice levná metoda, která vyhovuje pro malé série vzorků.
Přeji autorům hodně spokojených návštěvníků a jenom malinkou výtku - škoda těch otevíracích hodin omezených jenom na část pracovních dnů. To pro oslovení nejširší veřejnosti (možná i laické) moc nepřispívá.
Jinak shrnuji - je to SUPER
MUDr. V.J.
P.s. ten test se Vám opravdu povedl. Zveřejníte na závěr nějaké výsledky ;-)
Velmi hezké a poučné, výstava bude jistě velmi zajímavá. Těší nás, že i Brno je touto expozicí poctěno. Zároveň je možné poznamenat, že letošní brněnská akce: Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků byla věnována nejen vzpomínce na pana Prof. Jaroslava Heyrovského, ale i jeho odkazu - viz http://www.chemi.muni.cz/~libuse/.
Stránky o výstavě Příběh kapky právě byly spuštěny, napište nám, jak se Vám líbí :)
1-5