Zahlavi

Výběrová řízení

23. 05. 2022
Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Specialista/ka odbytu a skladového hospodářství v edičním odd. OIKOYMENH při FLÚ (0,5 FTE).

Filosofický ústav Akademie věd ČR, v. v. i., (FLÚ AV ČR) je veřejná výzkumná instituce zabývající se bádáním v oblasti filosofie a příbuzných vědních oborů. V rámci Akademie věd ČR je největším pracovištěm v oblasti humanitních a společenských věd – tvoří ho téměř 250 zaměstnanců se společným cílem rozvíjet excelentní výzkum na mezinárodní úrovni a posilovat vědomí národní identity pomocí kritického zkoumání dějin myšlení v českých zemích a středoevropském prostoru.

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici:

Specialista/ka odbytu a skladového hospodářství

v edičním odd. OIKOYMENH při FLÚ (0,5 FTE)

Náplň práce:

  • Jednání s distributory a knihkupci, vyřizování jejich objednávek a zajištění související administrativy s vedením konsignačních skladů.
  • Vyúčtovávání prodejů za hotové do pokladny a zajišťování podkladů pro skladové hospodářství.
  • Komunikace s ekonomickým oddělením v souvislosti s prodejem knih a jeho vyúčtováním,           v souvislosti s vyřizováním faktur atd.
  • Zajišťování podkladů pro skladové hospodářství.
  • Vedení skladu knih a evidence skladových zásob; provádění inventur.
  • Zajištění činnosti související se spisovou službou a databází Verso (zadávání žádanek atd.), dodávání nezbytných podkladů pro zpracování zpráv o činnosti oddělení.
  • Zajištění prodeje publikací nakladatelství: osobně v běžném provozu, na prezentacích publikací, veletrzích apod.
  • Spolupráce při prodeji knih přes eshop FLÚ. Vyřizování objednávek a zajištění jejich distribuce (poštou, kurýrní službou). Aktualizování údajů na e-shopu a upozorňování na novinky.
  • Zajištění rozesílání povinných a autorských výtisků.
  • Výpomoc s dalšími potřebami nakladatelství po dohodě s vedoucím edičního oddělení a technickým redaktorem.
  • Odpovědnost za ztrátu svěřených věcí, tj. knih a časopisů.

Požadujeme:

  • VŠ, příp. SŠ s maturitou
  • Znalost MS Office (Word, Excel, Outlook) na běžné uživatelské úrovni
  • Samostatnost, organizační dovednosti a spolehlivost
  • Zkušenost na obdobné pozici není nutná
  • Vítán je osobní zájem a nadšení pro oblast knih a vydavatelství

Nabízíme:

  • Práci na částečný úvazek (odpovídá 20 hod/týdně)
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou 1 roku; s možností prodloužení
  • Mzdu odpovídající Vnitřnímu mzdovému předpisu FLÚ (cca 16.000 Kč hrubého měsíčně; odpovídá částečnému úvazku 0,5)
  • Práci v prestižní veřejné vědecké instituci

  • Zaměstnanecké benefity (25 dnů dovolené, 8 dní indispozičního volna, stravenková karta, časová flexibilita v plnění pracovních povinností, Multisport karta, nabídka jazykových kurzů, jóga na pracovišti atd.)
  • Příjemné pracovní prostředí v historickém centru Prahy
  • Nástup 1. 8. 2022 (možno i dříve, např. formou DPP)

Dokumenty požadované k žádosti:

  • strukturovaný životopis vč. nejméně 2 kontaktů pro případné reference
  • krátký motivační dopis (max. 1 strana)

Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu zivotopisy@flu.cas.cz nebo doporučeně na adresu: Filosofický ústav AV ČR, v. v. i., sekretariát ředitele, Jilská 1, 110 00 Praha 1, případně předejte přímo do podatelny ústavu nejpozději do 15. 6. 2022.

Vybraní uchazeči budou pozváni na ústní pohovor, který se uskuteční v druhé polovině června.

Kontaktní osoba: Mgr. Ing. Martin Žemla, Ph.D., tel: 777 238 287

Uzávěrka přihlášek: 15. 06. 2022

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.