Zahlavi

Výběrová řízení

27. 10. 2022
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Asistent*ka vedoucího vědecké sekce.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1400 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky a fyziky plazmatu.

V rámci FZÚ se realizuje celá řada dlouhodobých projektů, a to nejen vědecko-technického zaměření, ale například v oblasti rozvoje lidských zdrojů, manažerských dovedností apod. Tyto projekty mají za cíl vytvářet vhodné podmínky pro uskutečňování přelomových objevů a zajištění dlouhodobé strategie kvalitní vědecko-výzkumné činnosti ve FZÚ.

Pro naše pracoviště na Praze 8, v blízkosti metra C – Ládví, hledáme kandidáta*ku na pozici Asistent*ka vedoucího vědecké sekce

Náplň práce na 100% úvazek:

Agenda sekretariátu vědecké Sekce optiky:

  • Podpůrná a koordinační činnost pro vedoucího vědecké sekce
  • Příprava a revize dokumentů, úprava a kontrola docházky
  • Vedení zápisů z porad, archivace dokumentů
  • Vyřizování korespondence v českém a anglickém jazyce
  • Práce se spisovou službou, datovou schránkou, vedení interní pošty
  • Komunikace s externími subjekty (dodavateli, partnery, spoluřešiteli atp.)

Požadujeme:

  • Dokončené středoškolské vzdělání (maturitní zkouška podmínkou)
    či vysokoškolské vzdělání humanitního či ekonomického směru
  • Pokročilou znalost práce na PC, zejména MS Word
  • Zodpovědný a samostatný přístup ke svěřeným úkolům
  • Velmi dobrou znalost českého jazyka (pravopisu) a vyjadřovací a formulační schopnosti
  • Středně pokročilou aktivní znalost anglického jazyka slovem a písmem
  • Komunikační dovednosti na velmi dobré úrovni
  • Pečlivost, důslednost a ochotu učit se novým věcem
  • Zájem o dlouhodobou práci v akademickém prostředí

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
  • Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace
  • Dynamickou a kreativní pracovní náplň
  • Možnost občasněého home office
  • Interní kurzy angličtiny
  • Stravenkovou kartu
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 6 dnů osobního volna
  • Příspěvek na penzijní/ životní pojištění
  • Multisport kartu a další zaměstnanecké výhody

Nástup je možný k 1.2. 2023 nebo dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém jazyce na níže uvedený kontakt.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.

Kontaktní osoba: Petra Kratochvílová, HR partner, Telefon: +420 607 240 074; E-mail: petra.kratochvilova@fzu.cz

Uzávěrka přihlášek: 31. 12. 2022

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.