Zahlavi

Výběrová řízení

01. 06. 2023
Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici DOKTORANDSKOU pozici a POSTDOKTORANDSKÉ pozice v Biologii savčích oocytů a raných embryí.

Ústav živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR (Liběchov, Česká republika) vyhlašuje výběrové řízení na:

DOKTORANDSKOU pozici a POSTDOKTORANDSKÉ[1]
pozice v Biologii savčích oocytů a raných embryí

Projekty k dispozici na:

1) DOKTORANDSKOU (R1) a POSTDOKTORANDSKOU (R2) pozici v oblasti zachování genomové integrity
u savčích oocytů a raných embryí

(Dr. Dávid Drutovič, Laboratoř integrity DNA), klíčová slova: segregace chromozomů, výstavba dělícího vřeténka, mikroskopie živých buňek

2) POSTDOKTORANDSKOU (R2) pozici v oblasti regulace RNA
(Dr. Andrej Šušor, Laboratoř biochemie a molekulární biologie zárodečných buněk),
klíčová slova: metabolismus RNA, vývoj oocytů/embryí

Popis pracovní pozice:

Hledáme motivované lidi, kteří jsou schopni myslet koncepčně.

Konkrétní výzkumné zájmy laboratoří naleznete na Pubmedu and https://www.iapg.cas.cz/cs/laboratore/

Požadavky:

  • Úspěšný uchazeč by měl být vysoce motivovaný, iniciativní a samostatný.
  • Pokročilé znalosti a předchozí praktické zkušenosti s technikami molekulární biologie a/nebo zobrazování.
  • Předchozí zkušenosti s mikroinjekcemi do oocytů a technikami konfokální mikroskopie a mikroskopie živých buněk jsou výhodou.
  • Důležité jsou dobré komunikační dovednosti a schopnost hospodařit s časem.
  • Schopnost provádět výzkum samostatně v kombinaci se schopností pracovat v týmu.
  • Vysoká úroveň odpovědnosti.
  • Schopnost vyvíjet nové metody a osvojovat si nové techniky.
  • Dobré ústní a písemné komunikační dovednosti v angličtině.

Pracovní podmínky:

  • Pracovní poměr na plný úvazek (40 hodin týdně)
  • Zkušební doba 3 měsíce
  • Zahájení pracovního poměru v nejbližším možném termínu/ihned
  • Pracovní poměr prozatím na dobu určitou 1 rok s možností následného prodloužení v závislosti na dosaženém pokroku
  • Mzda 25.000 – 50.000 Kč měsíčně (záleží na pracovních zkušenosech, kvalitě práce a hodnocení)
  • Pět týdnů dovolené, pět sick-days a široká škála benefitů (dotované stravování, jazykové kurzy, penzijní připojištění, Unišeky).
  • Malé mezinárodní výzkumné prostředí
  • Ústav je držitelem ocenění  HR Award https://www.iapg.cas.cz/cs/hr-award/

Vyberte si z výše uvedených projektů 1) nebo 2) a do předmětu e-mailu uveďte název vybraného projektu a pozice, o kterou žádáte.

Požadované dokumenty zašlete v jednom souboru PDF e-mailem na adresu Human.Resources@iapg.cas.cz

  • Životopis se zkušenostmi a dovednostmi v oblasti výzkumu.
  • Průvodní dopis.
  • Kontakty na 2 relevantní zdroje pro reference.
  • Osvědčení o ukončení magisterského nebo Ph.D. studijního oboru v oblasti buněčné biologie, molekulární biologie, biochemie nebo příbuzenských oborů

Neformální dotazy můžete zasílat Dr. Dávidovi Drutovičovi (drutovic@iapg.cas.cz) nebo Dr. Andreji Šušorovi (susor@iapg.cas.cz)

Uzávěrka přihlášek je 16. 7. 2023

Výběrové řízení probíhá v souladu s:

[1] V inzerci je hovořeno o uchazeči obecně a pro přehlednost textu, rozhodně se nejedná o projev diskriminace. ÚŽFG podporuje rovnost mužů a žen a diverzitu.
Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.

Uzávěrka přihlášek: 16. 07. 2023

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.