Zahlavi

Výběrová řízení

12. 07. 2023
Ústav jaderné fyziky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Postdoktorand(ka) v experimentu STAR a experimentu ePIC v laboratoři BNL (USA).

Hledáme vědeckou pracovnici/vědeckého pracovníka do skupiny Ultrarelativistických těžkých iontů. Tato skupina se zabývá po řadu let výzkumem vlastností horké a husté jaderné hmoty, která je ve fázi kvarkového-gluonového plazmatu (QGP). Výzkum je prováděn v rámci naší účasti na experimentech STAR v Brookhavenské národní laboratoři (BNL) a ALICE v laboratoři CERN. V současné době skupina rozšiřuje své zaměření na nový experiment ePIC, který je připravován pro nový urychlovač EIC (Electron-Ion Collider) v BNL.

Náplň práce:

  • analýza experimentálních dat experimentu STAR se zaměřením na vlastnosti tvrdých sond (jety, těžké kvarky a kvarkonia)
  • účast na sběru dat experimentu STAR v laboratoři BNL
  • příprava experimentu ePIC na EIC (simulace, příprava software, resp. spolupráce na vývoji měření luminosity a instrumentace pro elektronové taggování s týmem experimentu ePIC na ČVUT v Praze)
  • příprava odborných publikací a prezentace na mezinárodních konferencích
  • příprava grantových přihlášek

Požadavky:

  • ukončené doktorandské studium v oboru částicové nebo jaderné fyziky (ne starší než pět let)
  • znalost C++, Python, ROOT, případně metod strojového učení
  • zkušenosti s vývojem detektorů (scintilační detektory a SiPM technologie, vyčítací a řídicí elektronika) jsou vítány
  • velmi dobrá znalost angličtiny
  • schopnost pracovat v mezinárodním týmu

Nabízíme:

  • hlavní pracovní poměr se 100% úvazkem na dobu určitou (1 rok) s perspektivou dalšího prodloužení o 2 roky
  • stabilitu veřejné výzkumné instituce
  • zkrácenou pracovní dobu (36 hod/týdně)
  • pět týdnů dovolené + jeden týden dodatkové dovolené
  • příspěvek na stravování formou stravenek
  • možnost čerpání fondu FKSP pro volnočasové aktivity a dovolené
  • možnost zažádat o služební byt Akademie věd ČR
  • příjemný kolektiv

Zájemce prosíme o zaslání následujících dokumentů

  • motivační dopis
  • životopis
  • seznam publikací
  • tři doporučující dopisy

na níže uvedenou emailovou adresu do 1. 9. 2023.  Pozice zůstane otevřena, dokud nebude obsazena.

Kontaktní osoba:  doc. RNDr. Jana Bielčíková, Ph.D., bielcikova@ujf.cas.cz

Uzávěrka přihlášek: 01. 09. 2023

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.