Asistent/ka vědeckého oddělení - č. 2023/15

Ústav informatiky Akademie Věd ČR, v. v. i. hledá do svých řad pracovníka/pracovnici zajišťující podporu aktivit vědeckého oddělení a jeho jednotlivých členů.

[ Ostatní příležitosti ]

Quick Info

  • Nástup: co nejdříve, eventuálně dle dohody
  • Kontaktní osoba: Ing. Július Štuller, CSc.
  • Přihlášky do: 1. 9. 2023 nebo naplnění pozice

Co vás čeká:

  • administrativní podpora členů oddělení,
  • každodenní komunikace v anglickém jazyce slovem i písmem,
  • administrace a průběžná kontrola čerpání rozpočtů,
  • podpora přijímání zahraničních hostů/pracovníků (provázení institucionálními procesy, komunikace s úřady, ubytování, doprava z letiště, banky, lékař apod.),
  • organizace seminářů, workshopů a konferencí,
  • sběr, sumarizace a správa informací/dat od členů oddělení,
  • spolupráce s technicko-hospodářskou správou ústavu a s členy oddělení,
  • administrativní realizace nákupů drobného majetku a spotřebního materiálu,
  • vyplňování formulářů, příprava prezentací, kontrola a dodržování termínů, formulace a formátování oficiálních dopisů, česká a anglická jazyková kontrola textů, příprava podkladů,
  • správa webových stránek,
  • administrace služebních cest (vyplnění cestovního příkazu, rezervace jízdenek/letenek a hotelů).

Požadované znalosti:

  • velmi dobrá znalost AJ a ČJ v ústní i psané formě,
  • dobrá uživatelská znalost MS Office či odpovídajícího balíku kancelářských aplikací, zejména také Excelu,
  • dobré ekonomické znalosti.

Jaké schopnosti byste měli mít:

  • osobnostní předpoklady: pečlivost, spolehlivost, odpovědnost, proaktivní a flexibilní přístup, týmový duch,
  • dobré komunikační a organizační schopnosti,
  • proaktivní přístup a schopnost samostatného řešení úkolů/problémů,
  • zájem učit se novým věcem a využívat nové technologie.

Výhodou:

  • analytické a systémové myšlení,
  • pozitivní osobnost,
  • základy HTML.

Co vám můžeme nabídnout:

  • zázemí špičkové výzkumné instituce,
  • stabilní perspektivní zaměstnání v klidném pracovním prostředí vědeckého pracoviště,
  • pracovní poměr na dobu určitou (perspektivně na dobu neurčitou),
  • plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku),
  • práce v mezinárodním kolektivu a možnost získání mezinárodních kontaktů,
  • získání zkušeností s organizací mezinárodních akcí,
  • získání zkušeností z akademického prostředí,
  • rozvinutí znalostí procesů zajištění a realizace projektů a spolupráce,
  • příjemné prostředí s týmovým duchem,
  • perspektiva kariérního růstu,
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, na penzijní/životní připojištění a na sport/kulturu/volný čas (aktuálně roční limit 18 tis. Kč při plném úvazku), měsíční příspěvek na stravování (cca 2 000 měsíčně), odměny, flexibilní začátek/konec pracovní doby, individuální rozvržení pracovní doby, možnost občasné práce z domova (Home Office) dle domluvy, vlastní organizace náplně práce, možnost umístění dětí do AV školky (přímo v budově ústavu),
  • možnost rozšiřování vědomostí formou školení, vzdělávacích a profesionálních zdokonalovacích jazykových kurzů (většina světových jazyků, různé úrovně, probíhá přímo v budově),
  • pracoviště v blízkosti stanice metra C – Ládví,
  • vlastní parkoviště a prostory pro umístění kol.

Požadované vzdělání:

  • Vysokoškolské/univerzitní vzdělání (eventuálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou).

Termín nástupu:

  • Co nejdříve, eventuálně dle dohody.

V případě Vašeho zájmu o tuto pozici se budeme těšit na Váš strukturovaný životopis, včetně případných doporučení na e-mail: stuller@cs.cas.cz.