Finanční manažer projektu financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský – Špičkový výzkum - Ref. č. 2023/17

Ústav informatiky AV ČR, v. v. i. byl úspěšný v rámci prestižní výzvy Špičkový výzkum Operačního programu Jan Amos Komenský. V roli příjemce podpory bude v období 1. 1. 2024 – 30. 6. 2028 realizovat projekt Dynamika mozku / BRAin DYnamics (BRADY) a vést konsorcium zahrnující výzkumné týmy 3 partnerských institucí (Univerzita Karlova, České vysoké učení technické, Národní ústav duševního zdraví).

Projekt je zaměřen na rozvoj výpočetních modelů mozkové aktivity, které zachycují dynamiku mozku v různých časových měřítkách. Cílem projektu je v České republice rozvinout výzkum v oblasti aplikovatelné výpočetní neurovědy, zejména prostřednictvím provádění špičkového výzkumu, posilování vazeb na špičková zahraniční pracoviště, rozvojem personálních kapacit zapojených výzkumných týmů a posílením jejich experimentálních a výpočetních kapacit.

ÚI jako příjemce podpory nese hlavní administrativní zátěž spojenou s realizací projektu. Vzhledem k velikosti projektu a počtu partnerů je vytvoření pozice finančního manažera nezbytné. Tímto vyhlašujeme výběrové řízení na pozici „Finanční manažer projektu“.

[ Ostatní příležitosti ]

Quick Info

Předpokládaná náplň práce:

  • zodpovědnost za plnění finančního plánu celého projektu (příjemce i partnerů),
  • průběžná kontrola čerpání rozpočtu,
  • dohled nad plněním podmínek způsobilosti výdajů v souladu s metodickou dokumentací OP JAK,
  • dohled nad realizací výdajů v souladu s metodickou dokumentací OP JAK,
  • úzká spolupráce s hlavním manažerem projektu a ostatními finančními manažery partnerských institucí,
  • spolupráce na administraci změn projektu s dopadem do finančního plánu a do rozpočtu či jeho čerpání,
  • zodpovědnost za vypracování finanční části zprávy o realizaci projektu,
  • komunikace a shromažďování finančních podkladů od partnerů,
  • vyplnění a případné úpravy žádostí o platbu,
  • příprava podkladů k finanční kontrole či auditu projektu a součinnost během kontroly,
  • spolupráce s dalšími členy týmu a dalšími institucemi (zejména poskytovatelem podpory – MŠMT).

Kvalifikační předpoklady:

  • vysokoškolské/univerzitní vzdělání (eventuálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou a odpovídající praxí),
  • dobré ekonomické znalosti, účetnictví a práce s rozpočtem,
  • orientace v příslušných právních předpisech,
  • velmi dobrá znalost AJ a ČJ v ústní i psané formě,
  • dobrá uživatelská znalost MS Office či odpovídajícího balíku kancelářských aplikací,
  • zkušenost s administrací projektů financovaných národními poskytovateli, zejména ze strukturálních fondů (OP VVV, OP JAK, OP VAVpl apod.),
  • výhodou: znalost akademického prostředí, zkušenost s administrativou v oblasti vědy a výzkumu, orientace v oblasti financování vědy a výzkumu včetně nástroje ISKP / ISKP+.

Další požadavky:

  • osobnostní předpoklady: pečlivost, odpovědnost, flexibilní přístup, týmový duch;
  • dobré komunikační a organizační schopnosti;
  • schopnost samostatného a systematického řešení úkolů / problémů;
  • pozitivní osobnost, zájem učit se novým věcem a využívat nové technologie.

Nabízíme:

  • stabilní zaměstnání se zázemím špičkové výzkumné instituce,
  • perspektiva pokračování zaměstnání po ukončení projektu,
  • smysluplnou práci na prestižním projektu výzkumu a vývoje,
  • plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku - min. 0.5 FTE),
  • práce v mezinárodním kolektivu a možnost získání mezinárodních kontaktů,
  • získání dalších zkušeností z akademického prostředí,
  • rozšíření znalostí týkajících se zajištění a realizace projektů,
  • příjemné prostředí s týmovým duchem,
  • perspektiva kariérního růstu,
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, příspěvek dle volby (na dovolenou, na penzijní/životní připojištění, na sport/kulturu/volný čas), měsíční příspěvek na stravování, odměny, flexibilní začátek/konec pracovní doby, dle domluvy individuální rozvržení pracovní doby a možnost občasné práce z domova (Home Office), vlastní organizace náplně práce, možnost umístění dětí do AV školky (přímo v budově ústavu),
  • možnost školení, vzdělávacích a profesionálních zdokonalovacích jazykových kurzů (většina světových jazyků, různé úrovně, probíhá přímo v budově),
  • pracoviště v blízkosti stanice metra C – Ládví,
  • vlastní parkoviště a prostory pro umístění kol.

Další informace a požadované dokumenty:

Místo výkonu práce: Ústav informatiky AV ČR, v. v. i., Pod Vodárenskou věží 271/2, 182 00 Praha 8. Nástup: 1. 1. 2024 nebo dle dohody.

Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou). Pracovní úvazek: plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku - min. 0.5 FTE).

V případě Vašeho zájmu se budeme těšit na Váš strukturovaný životopis (v ČJ i AJ) včetně motivačního dopisu (v ČJ) na emailu: bradyadmin@cs.cas.cz.