Zahlavi

Výběrová řízení

23. 01. 2024
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Výzkumná pracovnice/výzkumný pracovník (versoložka/versolog) do oddělení teorie – versologického týmu.

Badatelská činnost Versologického týmu (oddělení teorie) se realizuje jak formou individuálních, tak i kolektivních výzkumných projektů. Stěžejním dlouhodobým projektem týmu je budování mnohojazyčné sady básnických korpusů PoeTree čítající v dnešní době cca. 300 000 básní v 9 jazycích a na ně navázané výzkumné infrastruktury. Versologický tým dále spolupracuje na mezinárodních výzkumných projektech s řadou institucí, např. Universität Basel, nebo Eötvös Loránd Tudományegyetem.

Pro doplnění týmu nyní hledáme výzkumnou pracovnici/výzkumného pracovníka.

Náplň práce:

  • Aktivní výzkum v oblasti komputační analýzy (zejm.) básnických textů
  • Participace na rozvoji výzkumné infrastruktury týmu
  • Publikace a účast na oborových konferencích

Minimální požadavky:

  • Požadované vzdělání – Ph.D. ve filologickém nebo příbuzném oboru
  • Publikační činnost v oblasti komputační analýzy básnických textů
  • Elementární zkušenosti se strojovým učením
  • Znalost programování v Pythonu nebo R
  • Pokročilá znalost angličtiny, další jazyky výhodou

Nabízíme:

  • Zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky
  • 25 dnů dovolené + 3 dny zdravotního volna (Sick day)
  • Příspěvek na stravování a příspěvek ze Sociálního fondu (penzijní připojištění)
  • Jazykové kurzy
  • Slevy na knihy v knihkupectví Academia
  • Flexibilní pracovní podmínky – možnost práce z domova odkudkoliv v ČR
  • Možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR
  • Možnost umístění předškolních dětí v dětských skupinách Akademie věd ČR

Pracovní podmínky:

  • Preferujeme plný úvazek – 40 hod. /týden
  • Nástup k 1. 3. 2024 nebo podle dohody
  • Pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení
  • Práce bude realizována v České republice

Přihlášky obsahující motivační dopis, stručný nástin vědeckých záměrů (maximálně 2 NS) pro nejbližší období a strukturovaný odborný životopis zašlete na e-mail kariera@ucl.cas.cz

Uzávěrka přihlášek: 11. února 2024

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat.

Kontaktní osoba:

Mgr. Petr Plecháč, Ph.D. et Ph.D., DSc.

plechac@ucl.cas.cz

tel. 222 828 143

Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování vašich osobních údajů v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Tento souhlas lze po skončení výběrového řízení kdykoli odvolat, a to písemně.

Uzávěrka přihlášek: 11. 02. 2024

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.