Jméno | Příjmení | Rok na VŠ | Obor | LS | ZS |
---|
db_query("create table studenti(
id int NOT NULL AUTO_INCREMENT,
jmeno varchar(60),
prijmeni varchar(60),
rocnik int,
obor varchar(60),
zkouskaLS int,
zkouskaZS int,
prakticka int,
poznamka varchar(300),
cvZ1 varchar(2),
cvZ2 varchar(2),
cvZ3 varchar(2),
cvZ4 varchar(2),
cvZ5 varchar(2),
cvZ6 varchar(2),
cvZ7 varchar(2),
cvL1 varchar(2),
cvL2 varchar(2),
cvL3 varchar(2),
cvL4 varchar(2),
cvL5 varchar(2),
cvL6 varchar(2),
cvL7 varchar(2),
key (id)
)");
?>
Teorie náhodných polí je jedna z partií teorie pravděpodobnosti, která našla uplatnění mimo jiné při analýze medicínských obrazů. Její metody umožňují například identifikaci oblastí s významnou odezvou v obrázcích s vysokým podílem šumu. V referátu bude ve zkratce vysvětlen pojem náhodného pole a Eulerovy charakteristiky a princip testování hypotéz. Na příkladu zkoumání průtoku krve v mozku budou zmiňované postupy názorně ilustrovány.
Poznámka: Jiří Dvořák je diplomant Jirky Boldyše
Jak postupovat při implementaci algoritmů v oblasti zpracování a rozpoznávání obrazu od počátku, přes testování, až po případnou optimální implementaci.
Prezentace bude zaměřena na postup při testování a optimalizaci algoritmů včetně různých doporučení nebo naopak upozornění na některá úskalí. V oblasti optimalizací bude podrobněji rozebrán výpočet FFT, využití SSE instrukcí, případně použití architektury CUDA.
As described in "PET denoising and deconvolution using prior information from CT or MRI", information from PET images is often very important for identifying lesions as being malignant or benign. On the other hand, surgery for the lesion is almost always based on structural examination provided by MRI or CT. Therefore, it can be very useful to combine the information from both modalities (PET and CT/MRI). Such combination is called multimodal fusion and we have developed a new method for this purpose.