Hlavička MÚA

Obsah webové prezentace

Od řas k jádru. Vědy o živé a neživé přírodě na půdě Akademie věd

  1. Úvod, plakát
  2. Vědecké expedice – výzkum Antarktidy
  3. Expedice – Zikmund a Hanzelka
  4. Jaroslav Heyrovský
  5. František Burian
  6. Alois Zátopek
  7. Meteorologie
  8. Algologie – problematika krmných řas
  9. Radim Kettner, Geografie, geologie a průzkum slovenské krasové jeskyně Domica
  10. Jaromír Klika, Ochrana krajiny
  11. Jaderný výzkum – Jaderná elektrárna A-1 Jaslovské Bohunice, Spojený ústav jaderných výzkumů (SÚJV) v Dubně u Moskvy
  12. Čs. komise pro výzkum a využití kosmického prostoru – Interkosmos

Zoomovací technologie v albech

Obsah alba můžete prohlížet buď přímo v náhledovém rámečku na výchozí stránce nebo v celoobrazovkovém režimu na samostatné stránce (volba fullscreen v rámečku vpravo nahoře). Podrobnosti si přiblížíte pomocí lupy (+-), zobrazující se po umístění kurzoru nad vybrané místo v albu.

Nezobrazuje se vám obsah rámečku? Zkontrolujte, zda máte v prohlížeči webu nastaveno otvírání flashových animací (povolte), případně zda máte nainstalovánu novější verzi Adobe Flash plug-inu (stáhněte si volný Flash Player).

Webová prezentace výstavy

Od řas k jádru. Vědy o živé a neživé přírodě na půdě Akademie věd – 1

Výstavu o rozvoji vědních oborů v oblasti živé a neživé přírody na půdě Akademie věd ČR uspořádal MÚA v rámci osmého ročníku Týdne vědy a techniky. Podrobnosti k výstavě...

Úvod

Výstava Od řas k jádru. Vědy o živé a neživé přírodě na půdě Akademie věd se uskutečnila v rámci osmého ročníku Týdne vědy a techniky pořádaného Akademií věd ČR a dalšími vědeckými institucemi.

Výstavu pořádal Masarykův ústav a Archiv AV ČR, v. v. i., za finančního přispění Akademie věd ČR. Výstavu připravila Vlasta Mádlová ve spolupráci s Danielou Brádlerovou, Natašou Kmochovou, Janem Boháčkem a Janem Hálkem. Grafickou úpravu panelů provedla Dana Martinková.

Výstava přibližuje ve zkratce rozvoj vědních oborů v oblasti živé a neživé přírody na půdě Akademie věd ČR. Jejím cílem je seznámit širší veřejnost s historií jak starších vědních oborů, konkrétně geografií, geologií a meteorologií, tak i s historií oborů mladších, v našem případě jaderným výzkumem, výzkumem vrozených vad, kosmickým výzkumem a ekologií, zejména ve druhé polovině dvacátého století a připomenout, vzhledem k omezenému prostoru výstavy, alespoň některé z jejich nejvýznamnějších úspěchů a představitelů.

Plakát k výstavě


| K dalšímu panelu >

Aktualizováno: 2009-01-31       © Obsah: MÚA AV ČR, web: webmaster, 2008.