Geologický ústav AV ČR, v. v. i.

Badatelské centrum střední velikosti, jehož hlavním cílem je získávat, interpretovat a integrovat znalost zemského systému.

Novinky

Syndikovat obsah

Výběrové řízení na obsazení míst vědeckých pracovníků

ŘEDITEL GEOLOGICKÉHO ÚSTAVU AV ČR, v. v. i.

Vyhlašuje výběrové řízení na obsazení míst vědeckých pracovníků v oborech:


■    Geologie
■    Petrologie, geochemie
■    Geologie a geochemie životního prostředí
■    Paleontologie
■    Geofyzika a geomechanika

Geologica Belgica Special Volume - speciální číslo časopisu Geologica Belgica věnované projektu IGCP 580 je online!

Speciální číslo časopisu Geologica Belgica (Volume 13, number 4: Magnetic susceptibility, correlations and Palaeozoic environments) je přístupné online. Je věnováno tématu magnetické susceptibility, jejímu korelačnímu potenciálu a vztahu k paleoprostředí a shrnuje hlavní témata řešená v rámci právě probíhajícího projektu IGCP 580 (Application of magnetic ssuceptibility on Palaeozoic sedimentary rocks). Výsledky těchto studií byly prezentovány na prvním setkání IGCP 580, které proběhlo 2.- 6. 12. 2009 v Liège v Belgii.

11. slovensko–polsko–český paleontologický seminář

Datum a čas události: 
14.09.2010 (Celý den) - 16.09.2010 (Celý den)

Geologický ústav AVČR, v.v.i. a Národní muzeum si vás dovolují pozvat  na 11. slovensko–polsko–český paleontologický seminář, který se uskuteční 14.–16.9. 2010 v Nové budově Národního muzea na Václavské náměstí v Praze.
Více na: www.11csp.wz.cz 

Zajímavosti

Syndikovat obsah

Unikátní nález nejstarší značky vyryté do kmene stromu

Rytí do kůry živých stromů, k velké potěše lesníků a zahradníků, přestává být populární. Díla vzniklá pomocí spreje jsou, k malé radosti majitelů domů a dopravních podniků, lépe vidět a dají méně práce. Na otázku, kdy vlastně rytí značek do stromů začalo, či spíše, kdy už zaručeně existovalo, máme odnedávna překvapivou odpověď.

O ústavu

SuchdolGeologický ústav AV ČR, v. v. i. je badatelské centrum střední velikosti, jehož hlavním cílem je získávat, interpretovat a integrovat znalost zemského systému a jeho geologické i biologické minulosti, bez níž není možné porozumět současnému životnímu prostředí. Zemský systém chápán jako výsledek interakce endogenních a exogenních geologických procesů, vývoje bioty a vlivů člověka. Ko-evoluce zemského systému znamená úzké propojení a nepřetržité vzájemné ovlivňování biotických a abiotických procesů vedoucích například ke změnám složení atmosféry, klimatickým změnám a tím rychlosti zvětrávání, tvorby reliéfu, vývoje sedimentárních pánví i některých typů ložise.