Geologický ústav AV ČR, v. v. i.

Badatelské centrum střední velikosti, jehož hlavním cílem je získávat, interpretovat a integrovat znalost zemského systému.

Novinky

Syndikovat obsah

Proběhl týden vědy a techniky v Geologickém ústavu AV ČR (1. - 5.11. 2010)


Za tým organizátorů (R. Mikuláš, J. Rohovec, Z. Korbelová ,V. Böhmová, M. Filippi, L. Lisá, P. Lisý, J. Adamovič, M. Svojtka, J. Ulrych, B. Trenzeluková) referuje Radek Mikuláš

Týden vědy a techniky (1.-5.11.) respektive Dny otevřených dveří v Geologickém ústavu AVČR (4.-5.11.) byly připraveny s ohledem na loňské zkušenosti v již plně funkční a „odzkoušené“ nové budově GlÚ v areálu AVČR v Praze-Lysolajích. Detašovaná pracoviště se pro exkurze nehodí, novinářům jsme nabídli možnost návštěvy Laboratoře paleomagnetismu v Průhonicích.

Geologica Belgica Special Volume - speciální číslo časopisu Geologica Belgica věnované projektu IGCP 580 je online!

Speciální číslo časopisu Geologica Belgica (Volume 13, number 4: Magnetic susceptibility, correlations and Palaeozoic environments) je přístupné online. Je věnováno tématu magnetické susceptibility, jejímu korelačnímu potenciálu a vztahu k paleoprostředí a shrnuje hlavní témata řešená v rámci právě probíhajícího projektu IGCP 580 (Application of magnetic ssuceptibility on Palaeozoic sedimentary rocks). Výsledky těchto studií byly prezentovány na prvním setkání IGCP 580, které proběhlo 2.- 6. 12. 2009 v Liège v Belgii.

11. slovensko–polsko–český paleontologický seminář

Datum a čas události: 
14.09.2010 (Celý den) - 16.09.2010 (Celý den)

Fotogalerie z úspěšného semináře a terénní exkurze po Barrandienu je přístupná zde
Více na: www.11csp.wz.cz.
Příští 12. ročník se uskuteční v Bratislavě v ŠGÚDŠ.
Se svými kolegy vás na něj srdečně zve Adriena Zlinská.

O ústavu

SuchdolGeologický ústav AV ČR, v. v. i. je badatelské centrum střední velikosti, jehož hlavním cílem je získávat, interpretovat a integrovat znalost zemského systému a jeho geologické i biologické minulosti, bez níž není možné porozumět současnému životnímu prostředí. Zemský systém chápán jako výsledek interakce endogenních a exogenních geologických procesů, vývoje bioty a vlivů člověka. Ko-evoluce zemského systému znamená úzké propojení a nepřetržité vzájemné ovlivňování biotických a abiotických procesů vedoucích například ke změnám složení atmosféry, klimatickým změnám a tím rychlosti zvětrávání, tvorby reliéfu, vývoje sedimentárních pánví i některých typů ložise.