Kalendář akcí

Today < 2011 >  < January > 
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

section-box-04-bg.jpg

Academic bulletin

abicko

Movies from world of sciences

videoprezentace-blok-bgd.jpg

BIOCEV

 

Get the Flash Player to see this player.

More about BIOCEV project

Akademie prezentuje výsledky úspěšných projektů

Akademie věd uspořádala seminář, na kterém mají být prezentovány výsledky úspěšných projektů uskutečněných v rámci programů Informační společnost a Podpora projektů cíleného výzkumu. Seminář se koná dne 18. října 2010 od 10 do 13 hodin v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1, v místnosti 206.


Na semináři budou představeny pouze výsledky vybraných, nejlépe hodnocených projektů:
 
O nových přístupech k automatizovanému zpracování EEG záznamů, jako je např. originální přístup k detekci spánkových stavů u novorozenců a nedonošenců a vizualizace v oblasti neuropsychiatrie, bude referovat Lenka Lhotská z Fakulty elektrotechnické ČVUT.
 
O aplikaci automatického překladu bude hovořit Ondřej Bojar z Matematicko-fyzikální fakulty. Seznámí nás s možnostmi formálního zápisu sémantiky promluv – v angličtině, češtině, ruštině a hindi.
 
Nové metody zvýrazňování rušeného řečového signálu přenášeného po pevné a mobilní síti nám představí Petr Sysel z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.
 
O nových teoretických a početních postupech pro porozumění informačním procesům probíhajícím v neuronech a neuronových sítích nás bude informovat Lubomír Košťál z Fyziologického ústavu Akademie věd.
 
O nových nízkoteplotních plazmatických depozičních technologiích přípravy tenkých vrstev pro průmyslové využití v mikrovlnném oboru bez nutnosti dalšího tepelného zpracování po depozici promluví Zdeněk Hubička z Fyzikálního ústavu Akademie věd.
 
Unikátní výsledky, které přinesl kinetický fluorimetr pro detekci bakteriochlorofylu (vhodný pro monitorování kvality pitné vody) a přenosný nízkoteplotní spektrofluorimetr, nové přístroje s mimořádnou citlivostí, představí Ondřej Prášil z Mikrobiologického ústavu Akademie věd.
 
A konečně speciální webovou lexikální databázi, obsahující 555 381 dokladů z humanistické a barokní češtiny, bude prezentovat Petr Nejedlý z Ústavu pro jazyk český Akademie věd.
 

Program Informační společnost je prvním národním programem zaměřeným na podporu dynamicky se rozvíjejícího výzkumu v oblasti inteligentních systémů, znalostního managementu, komunikačních technologií a přenosových sítí pro komunikační infrastrukturu a počítačového modelování přírodních i umělých systémů. V jeho rámci bylo dosaženo řady špičkových, originálních výsledků. Program Podpora projektů cíleného výzkumu byl orientován specificky – na podporu badatelského výzkumu v pokročilé fázi s cílem dosáhnout prakticky využitelných výsledků při vývoji inovačních technologií, nových materiálů a produktů.

POZVÁNKA

15 Oct 2010

Search

All intranet Current section