Mechanismy generování neizotermické turbulence ve volném proudu plazmatu a jeho vírových systemech.
Studium otevřené nerovnovážné temodynamiky tepelného toku jako zdroje turbulence. Hledat pararelu a diference mezi dynamikou momentů hybnosti a momentů tepelného toku při vzájemné interakci souborů s různou termickou rovnováhou a různými vzájemnými rychlostmi . Využít podkladů získaných z posloupnosti snímků volného proudu plazmatu CCD kamerou ke kvantifikaci tepelného toku v prostředích s vysokými gradienty hustoty a teploty. Při modelování procesů transportu entalpie a hybnosti media jako klíčových termodynamických veličin vycházet z hydrodynamického přiblížení kinetické teorie plynů při modelování míšení souborů s různou teplotou a velikými gradienty hustoty.
Jevy související s hydrodynamikou a kinetickou teorií plynů pro dvouteplotní směs v Navier-Stokesově rovnici mohou být chápany jako v Lorenzově teorii turbulence a i její dynamiky vedoucí k podivnému atraktoru se dvěma možnými a pravděpodobnými iniciatory turbulence; a to
a.) klasickým setrvačným nelineárním procesem přenosu v setrvačném členu a současně
b.) dvou a vícečásticovými mechanismy srážkové interakce v kinetické teorii pro dvouteplotní a dvourychlostní směs plynů .
K realizaci programu je třeba studovat stabilizaci koherentních struktur jako důsledek generovaný setrvačnými členy momentových rovnic a současně respektovat podíl na inicializaci jejich vzniku
dvou a vícečásticovými mechanismy srážkové interakce v dvouteplotní a dvourychlostní směsi plynů .
Pro substancionální derivace momentových rovnic a členy těchto rovnic vírové povahy v důsledku přítomnosti vírotvorných sil jako je magnetické pole , Coriliusova síla a pokračování teorie turbulence ve varietách modů Obuchovova modelu turbulentního transportu můžeme pak chápat stabilizaci koherentních struktur jako důsledek generovaný setrvačnými členy momentových rovnic a nelineárními mechanizmy srážkového původu..
© 2008–2010 Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i.