Novinky

  • Seznam témat doktorského studia pro rok 2011 najdete zde.

  • Ústav chemických procesů se zúčastní chemických jarmarků 6. června 2011 v Příbrami a 23. září 2011 v Praze (více o těchto i dalších jarmarcích pořádaných po celém Česku se dozvíte na webu Roku chemie). Program celého příbramského jarmarku naleznete na stránkách společnosti Česká hlava; náš ústav tam najdete ve stánku s názvem Barevná chemie a uvidíte v něm například jak z bílých karafiátů vyrobit barevné podle vašeho gusta nebo jak určit jestli je látka kyselá pomocí odvaru z červeného zelí. Barvení květin si v předpremiéře můžete prohlédnout i na následujícím videu, ale přijďte se podívat na příbramské náměsí 17. listopadu, naživo je to ještě lepší!

  • Zadávací dokumentace pro zjednodušené podlimitní řízení na veřejnou zakázku(.DOC):
    Dodávka multifunkční aparatury na TPR/TPD/TPO techniky
    Dodatečné informace k zadávacím podmínkám veřejné zakázky.
    Po rozkliknutí sekce Veřejné zakázky se zobrazí všechny soubory této sekce.
  • Staňte se našimi fanoušky!

  • V Týnském chrámu byly 15. listopadu 2010 vyzdviženy ostatky Tycha Braha, astronoma, který poslední dva roky svého života prožil v Praze, kde také v roce 1601 zemřel. Právě jeho smrt je ovšem po staletí předmětem dohadů; všeobecně se má za to, že příčinou Braheho smrti byl prasklý močový měchýř, Brahe se totiž měl bát odejít od stolu, u kterého zrovna večeřel s císařem Rudolfem II. Výzkumu ostatků Tycha Braha se v týmu vědců a archeologů, které v Česku vedl dánský archeolog, profesor Jens Vellev z univerzity v Aarhusu zúčastnil i Jiří Smolík z Laboratoře chemie a fyziky atmosféry, Oddělení aerosolové a laserové chemie. Po jejich pečlivém prozkoumání a odebrání vzorků byly Braheho ostatky opět slavnostně uloženy do hrobky v Týnském chrámu při bohoslužbě, kterou celebroval pražský arcibiskup mons. Dominik Duka.

  • Zde naleznete chronologicky seřazené ročenky a výroční zprávy ÚCHP ve formátu PDF.

  • Napište nám, jak se Vám u nás líbilo, co Vám u našich exkurzí chybělo a chtěli byste to příště vidět nebo co bychom měli naopak vypustit. Za každý názor Vám předem děkujeme!

  • V rámci letošního Evropského fóra, které se bude konat 19. května 2011 na VŠE Praha, se jeho organizátor, společnost Česká hlava, rozhodl reflektovat Mezinárodní rok chemie a zařadit do programu fórum České společnosti chemické Chemie pro společnost 2011. Mezi pozvanými přednášejícími budou nejen významní čeští vědci, jako prof. Václav Hořejší nebo doc. František Štepánek, ale i nositelé Nobelových cen, zejména Kurt Wütrich, nositel Nobelovy ceny za chemii. Celý program naleznete na stránkách České hlavy, kde se můžete na akci i zdarma registrovat.

Syndikovat obsah