Academia 

Video pro média

 

Get the Flash Player to see this player.

 

 Unikátní výstava pokladů z Mikulčického trezoru

 

 

Další videa

OAT audiovizualni studio

Foto pro média

Videovizitka AV ČR

Superlaser ELI

ELI

projekt BIOCEV

 

Get the Flash Player to see this player.

Více o projektu

projekt CZECHGLOBE

Otevřená věda

otevrena.jpg

Vybrané zprávy

Václav Pačes: Naši vědci už odcházejí za hranice

V pořadu Interview ČT24 Václav Pačes uvedl: "Na vědu a výzkum se rozpočet nekrátí. Krátí se specificky Akademii na základě naprosto skandálních kritérií. Akademie věd je naopak připravena se v této době vzdát peněz. Jsme v ekonomické recesi, máme tady povodně. To jsou samozřejmě priority, kam musí peníze přijít. Nám nejde o to, abychom si navyšovali rozpočet nebo aby se nám peníze nebraly."

více zde

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu požaduje zachování institucionální podpory Akademie věd na úrovni roku 2009

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu doporučuje Poslanecké sněmovně ČR požádat vládu ČR o zachování institucionální podpory Akademie věd ČR ve výhledu rozpočtu na rok 2011 - 2012 na úrovni roku 2009.

více zde

Jiří Rákosník: Jak „umleli“ návrh rozpočtu na výzkum a vývoj

Opravdu se neděje nic dramatického? Stovky vědců, kteří v důsledku institucionálního podfinancování odejdou z pracovišť Akademie věd, nenajdou práci na vysokých školách. Uplatní se snad v průmyslu, který hlasitě žádá státní podporu místo aby investoval do výzkumu? Proč tedy podniky nevytvoří pracovní místa pro výzkumníky a nenabídnou jim lepší podmínky, aby k nim přešli a pracovali podle jejich požadavků?

více zde

Století kapalného helia

Na přednášku zve Středisko společných činností AV ČR společně  s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Přednáška se koná ve středu 12. ledna 2011 od 14:00 hodin v Praze, v Akademii věd ČR. Vstup je volný do vyčerpání kapacity sálu. Místo je nutné si předem rezervovat. Kontaktní informace: Hana Kůrková, tel.: 221 146 385, e-mail: kurkova@ssc.cas.cz.

 

"Když 10. července roku 1908 profesor Heike Kamerlingh Onnes v holandském Leidenu poprvé zkapalnil helium, získal tak nejen dosud nejnižší teplotu 4,2 K, ale otevřel tak i cestu k mnohem nižším teplotám směrem k absolutní nule. Na této cestě došlo k významným a překvapivým objevům čistě kvantových jevů supravodivosti a supratekutosti. Snaha po získávání stále nižších teplot stimulovala rozvoj kryotechniky i dalších technologií.“ Představuje téma své přednášky pan docent Rotter.

5.1.2011

Akademie věd ČR - Pro média

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast