Z monitoringu tisku

Při jmenování rady pro vědu Nečas porušil zákon

Kdo se mýlí v neutrinech, která jsou rychlejší než světlo?

EK schválila dotaci 2,3 miliardy korun na vědecké centrum BIOCEV


Věda na rozhlasových vlnách
 Ze světa vědy na Vltavě
 Leonardo slouží vědě

SAYING IT ...ON PAPER knižně

V listopadu vychází knížka anglických esejů bývalého oblíbeného lektora a zkušeného editora vědeckých textů Richarda Haase. Knížka má nejen klasickou tištěnou podobu, ale také elektronickou verzi. K vydání v Ústavu pro jazyk český ji připravil Akademický bulletin a k dostání bude v knihkupectví Academia.

richard_mensi.jpg

 

Akademický bulletin vstoupil do věku dospělosti

Get the Flash Player to see this player.


 

Abicko  > 2010  > březen  > Obálka

Vize pro českou vědu

VIZE PRO ČESKOU VĚDU
Všechna fota: © Stanislava Kyselová, Akademický bulletin

Pod tímto názvem se zásluhou Fóra Věda žije! uskutečnila 22. února 2010 veřejná diskuse, na níž se v pražském divadle Archa představily osobnosti, které jsou navrhovány za nové členy vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

VIZE PRO ČESKOU VĚDU

Obnovování tohoto orgánu dosud vždy probíhalo krajně netransparentně, a tak lze jen uvítat, že se nyní našlo devět kandidátů, kteří byli ochotni seznámit hojně zastoupenou odbornou veřejnost se svými názory na koncepci, hodnocení a financování české vědy v blízké budoucnosti. Některé z nominovaných členů Rady však na snímcích nenajdete, protože – ač zváni – do Archy nedorazili; navrhovaní kandidáti ze Svazu průmyslu a dopravy, České konference rektorů a částečně i Rady vysokých škol (s čestnou výjimkou Tomáše Opatrného z olomoucké Univerzity Palackého) zřejmě diskutovat nechtějí.

ANTONÍN KOSTLÁN