Geologický ústav AV ČR, v. v. i.
Badatelské centrum střední velikosti, jehož hlavním cílem je získávat, interpretovat a integrovat znalost zemského systému.
iDTW je na síti - verze pro nekomerční výzkumné a studijní účely
1. února 2012: V rámci aktivit na mezinárodních projektech IGCP 580 a 596 (společný program UNESCO a IUGS) jsme dokončili (a umístili na internetové stránky) novou aplikaci, která umožňuje uživatelům přiřazovat („korelovat“) tvarové posloupnosti ve stratigrafických a jim podobných záznamech (signálech).
Citace a odkaz: Vondra, M. & Hladil, J., 2012. iDTW – Internetová aplikace se základním algoritmem borcení časové osy. http://idtw.gli.cas.cz
Anotace: Naším cílem je zpřístupnit výpočty s DTW (při borcení časové osy, např. při přiřazování struktur obsažených v MS stratigrafických záznamech) lidem okolo věd o Zemi a umožnit jim spolehlivě a přesně porovnávat („korelovat“) tyto přírodní záznamy. Veřejně přístupná on-line aplikace může posloužit také pro přiřazování karotážních záznamů z vrtů nebo jakýchkoliv dalších záznamů organogenních a anorganických přírůstkových staveb a tak podobně. Přírodní jevy ovlivňující záznamy běžně způsobují značnou míru nejistoty v „načasování“ a “výrazu” vlastností horninových materiálů (a tomu odpovídajících signálů), tj. „nepravidelnosti a poruchy podél obou os x a y“, a DTW algoritmus je nejspíše nejvýkonnějším nástrojem pro řešení těchto potíží, přiřazení tvarových posloupností a zároveň také určení správných rozměrů a umístění přiřazovaných částí záznamů.