SSČ AV ČR, v.v.i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1
Tel.: +420 221 403 111
Fax: +420 221 403 307
e-mail:

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

Vizitka SSČ AV ČR, v. v. i.

videovizitka SSC

Centrum předškolních dětí MAZÁNEK otevřeno

111201_sciap_play.jpg

 

Připravované akce

Banner_DZ_2012.jpg
JarniExkurze_banner_180x180px_v02_FINAL_OK.png

Důležité odkazy

RVS_web_SSC.jpg

TVT_logo_2012_RGB__A_CZ_modre.png

Mazanek_logo.png

Centrum předškolních dětí MAZÁNEK otevřeno

Get the Flash Player to see this player.

Středisko společných činností AV ČR zahájilo 9. března 2012 zkušební provoz Akademického centra předškolních dětí Mazánek v Hotelu Mazanka na Praze 8. Smyslem projektu, který získal dvoumilionovou dotaci od pražského magistrátu v rámci OP Praha – Adaptabilita, je vyjít vstříc vědcům, kteří pro své ratolesti ve věku tří až pěti let hledají zájmové vzdělávání v dopoledních hodinám mezi osmou a dvanáctou.


Podle ředitele SSČ Jiřího Malého vznikla idea Mazánka již před dvěma lety: „V souvislosti s vybudováním mateřské školky v krčském areálu ústavů AV ČR jsme uvažovali, jestli zajistit externího provozovatele, či se o zřízení školky ucházet sami. Na základě iniciativy vedoucí Odboru organizace a řízení SSČ Evy Stokláskové jsme upřednostnili vlastní projekt a při jeho realizaci vycházeli ze zkušeností Domu dětí a mládeže, který obdobná zařízení provozuje. Potřebám akademického prostředí formát Mazánka nepochybně vyhovuje, protože především vědkyním umožní brzký návrat k profesi. Pokud získáme další finance, pokusíme se vybudovat totožná centra také v areálu v Lysolajích, Krči či Praze 1.“


Výchovně vzdělávací programy Mazánka navazují na osnovy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro státní mateřské školky a zaměřují se na rozvoj dítěte, a to formou rozmanitých výchovných programů. Centrum pro děti zajišťuje podmínky, které jsou nejvhodnější pro adaptaci na nové prostředí, pro přirozený rozvoj a úspěšné výchovně-vzdělávací působení na každého z nich. Pedagogické služby zabezpečuje.

 

Malé mazánky čeká individuální přístup, domácké prostředí, pozvolná socializace a přechod z rodinného prostředí do předškolního zařízení, zájmové vzdělávání (hudební, výtvarná, tělesná výchova) a také zábavné exkurze na pracoviště jejich rodičů. Rodiče pro změnu uvítají, že se mohou vrátit k profesi, a neztratit tak kontakt s vývojem ve svém oboru.

zdroj: http://abicko.avcr.cz/

Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast