Number of visits: 25537        Start of counting: 03-11-2006        Last modification: 16-08-2012
© 2000 - 2012   Jiri Stary        Česky  English

Logo

Projekt AGENT

Projekt na podporu spolupráce ÚGN AV ČR s průmyslovou a veřejnou sférou

MŠMT, projekt č. CZ.1.07/2.4.00/12.0097,   2010 - 2012

  Žadatel projektu:


Celkové náklady projektu:
Zdroj financování projektu:

Míra financování z OPVK:
VŠB-Technická univerzita Ostrava
Projekt předkládá Podnikatelský inkubátor VŠB-TUO ve spolupráci
s Centrem transferu technologií VŠB-TUO.
24 047 083 Kč, podíl ÚGN AV ČR je 1 193 461 Kč (5%)
Operační program Vzdělávání pro Konkurenceschopnost
oblast podpory 2.4 – Partnerství a sítě
100 %

Obsah:   Popis projektu   Cíle projektu   Klíčové aktivity   Výstupy projektu   Partneři   Kontakt  

Popis projektu

Projekt AGENT si klade za cíl zvýšit vzájemnou spolupráci mezi zapojenými univerzitami a VaV organizací na straně nabídky a podniky a veřejností na straně poptávky a přispět tak k lepšímu přenosu poznatků, znalostí, služeb, výsledků VaV a informací z akademické do průmyslové sféry.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zabezpečit pomocí partnerské sítě efektivní propojení nabídky odborných technických služeb partnerských univerzit a VaV pracovišť s poptávkou podnikatelského a veřejného sektoru tak, aby docházelo k přínosnému přenosu informací a následnému posílení využití komerčního potenciálu univerzit a VaV organizací. Vzniklé nástroje, zavedené v rámci projektu do procesu transferu technologií a znalostí jednotlivých partnerů, významně podpoří inovační proces jako celek. Dílčími cíli projektu jsou:

  • Zvýšení vzdělání zástupců cílových skupin v klíčových dovednostech a znalostech pro spolupráci s průmyslovou a veřejnou sférou.
  • Zefektivnění propagace odborných, VaV a dalších aktivit a činností jednotlivých pracovišť/ústavů/fakult.
  • Výměna informací a transfer znalostí.
  • Modernizace, rozšíření a zatraktivnění služeb v oblasti transferu technologií a komercializace implementací modelu technologických skautů a kontaktních manažerů a vybudováním interaktivního portálu.

Klíčové aktivity

  • Vytvoření komunikační a interaktivní platformy.
  • Vznik a podpora kontaktního místa.
  • Vzdělávací a školící aktivity vedoucí ke zvýšení vzájemné spolupráce mezi univerzitami a výzkumnou institucí a podniky a veřejností.

Očekávané výstupy projektu

  • Vytvoření modelu technologických skautů (TS) a kontaktních manažerů (KM) včetně vytváření prostředí a nástrojů pro následnou implementaci tohoto modelu do vnitřního řádu zapojených univerzit a ÚGN AV ČR.
  • Vznik komunikační a informační platformy (sítě), kterou budou reprezentovat jednotliví technologičtí skauti a kontaktní manažeři.
  • Uspořádání kulatých stolů a workshopů prezentujících výsledky VaV.
  • Zpracování nabídkových profilů.
  • Vytvoření základní marketingové koncepce a identity projektu, vypracování marketingové studie a vytvoření propagačních materiálů.
  • Vybudování informačního, nabídkového a poptávkového portálu AGENT, který bude sloužit k vzájemné komunikaci a spolupráci mezi zapojenými univerzitami a výzkumnou organizací na straně nabídky a podniky a veřejností na straně poptávky.
  • Absolvování krátkodobých pracovních stáží pro zájemce z řad technologických skautů.
  • Realizace skupinových kurzů, zaměřených na tematické oblasti rozvoje manažerských, komunikačních a prezentačních dovedností, které posílí osobnostní a manažerskou stránku technologických skautů pro lepší a efektivnější spolupráci s podniky a praxí.
  • Organizace výjezdního teambuildingu, tzn. kurzu týmového rozvoje, který povede k rozvoji komunikace a zdokonalování se ve využívání tvůrčí týmové práce, k utváření osobních vazeb a kontaktů a k rozvoji výkonového potenciálu členů sítě.

Partněři projektu
Finanční partneři: Nefinanční partněři:
Kontaktní osoby za ÚGN AV ČR

Prof. RNDr. Radim Blaheta, CSc. - člen Řídicí rady projektu
Doc. Ing. Richard Šňupárek, CSc – koordinátor projektu
Ing. Jiří Ptáček, Ph.D. – odborný garant projektu