HledatMapa stránek

Příběh kapky

Pro pedagogy

 

Návštěvy pestrého programu (přednášky, exkurse, workshopy) u nás v ústavu


V rámci projektu Tři nástroje budeme i nadále spolupracovat se středoškolskými pedagogy a na základě jejich požadavků připravovat program pro návštěvy studentů (příklad programu exkurse z listopadu 2008 a anonymního dotazníku vyplňovaného studenty v rámci jejich návštěvy). Termíny navštěv v ústavu se snažíme vždy přizpůsobit požadavkům pedagogů. 


Tradičně spolupracujeme s řadou středních škol v Praze ale i v po celé ČR, např. se SPŠCH v Křemencové ulici, se SPŠ ST v Panské ulici, SZŠ a VOŠZ na Alšově nábřeží, Gymnáziem v Pernerově ulici, Gymnáziem Ohradní, Biskupským gymnáziem ve Žďáru n.Sázavou, SPŠCH v Ostravě, ZŠ kOeprníkova v Teplicích a dalšími.

 

Při přípravě požadavků na program pro Vaše studenty se inspirujte informacemi v odkazu VIRTUÁLNÍ EXKURSE nebo kontaktujte řešitelku projektu.

 

Nově jsme v roce 2010 zahájili  program pro návštěvy žáků  vyšších ročníků  základních škol či nižších ročníků víceletých gymnázií, tedy těch dětí, co  s chemií či fyzikou ve výuce začínají.  Od podzimu 2012 těmto žákům  věnujeme  programy workshopů a (7. - 9.třída či nižší ročínky vícel. Gy nebo 5. a 6. třída),  pro ty nejnižší třídy 1. stupně ZŠ (1.-4. třída) a dokonce i mateřské školy je určeno Chem-divadlo.

V  odkazu PROGRAMY PRO ZŠ naleznete mj. stránku  přírodovědného kroužku s názvem "Věda není nuda", kdy  již třetím rokem s 10 dětmi (9-11 let) "laborujeme" právě  v oblasti Ch, F a Bi u nás v ústavu.


 

Celoroční a prázdninové studentské stáže v našich laboratořích

S pedagogy také úzce spolupracujeme při umísťování talentovaných středoškolských studentů na  různá pracoviště ústavu. Cílem je poskytnout  jim prostor pro seznámení se s teoretickými a experimentálními základy vědecké práce. Odměnou  naší a jejich vytrvalé práce je potom pokračování studia na vysoké škole přírodovědného směru. 

 

Zájemci o středoškolské stáže inspirujte se pracemi svých spolužáků o odkazu STÁŽE V LABORATOŘÍCH, projděte si naše pracoviště (VIRTUÁLNÍ EXKURSE) a kontaktujte řešitelku projektu. I vy můžete brzy začít se svou vědeckou stáží.

 

   

Další vzdělávací akcí pořádanou pro Vás a Vaše studenty je putovní výstava Příběh kapky (trvá od roku 2009, byla již na 11 různých místech po celé ČR a pokračuje  i v roce 2013) a  s ní spojené přednášky  o Jaroslavu Heyrovském a tradiční  Den otevřených dveří v rámci programu celoakademického Týdne vědy  počátkem listopadu 2013 a samozřejmě Vaše individuální návštěvy ústavu, které připravujeme v průběhu roku dle Vašeho přání - viz program Zkus vědu u nás 2013.


Inspirovat s můžete akcemi z let 2008-2012 v odkazu ARCHIV AKCÍ.


 

Ilustrační fota z návštěv ústavu pedagogy s jejich studenty studenti_prednaska_03.jpg diskuse_staze_55.jpg studenti_exkurse_DSCF7846.JPGstudenti_exkurse_DSCF7829.JPG

AKTUALITY

14.11.2012 - Program pro SŠ - Den budoucích vědců v ÚFCH JH

Přednáškové dopoledne  strávili studenti nižších ročníků MSŠCH z Pr

DOD MÁME ZA PÁR... Naše Dny otevřených dveří 2012 budou 8. a 9.11.

Letošní celoakademický vědecký festival  Týden vědy a techni

5.10.2012 - Ohlédnutí za workshopem pro osmáky ze ZŠ Nové Veselí

Ve středu 3. října si svůj workshop "Chemie není nuda

2.10. 2012 - Řešíme společné projekty s MSŠCH s dotací Magistrátu Hl. m. Prahy

Před rokem jsme připravili do soutěže Odboru školství Magistrátu Hl. m. Prahy několik projekt

20.9.2012 - Ohlédnutí za Chemickým jarmarkem 2012


"Letošní chemický jarmark se opět vydařil", chtělo by

Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Zkus vědu u nás 2013 | Archiv akcí | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2013 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist