Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


SSČ AV ČR, v.v.i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1
Tel.: +420 221 403 111
Fax: +420 221 403 307
e-mail:

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

Vizitka SSČ AV ČR, v. v. i.

videovizitka SSC

Ceny Nakladatelství Academia 2012 a Studentská soutěž

Evropský týden mozku

 

Připravované akce

staticky_banner_180x180px.jpg

Důležité odkazy

23_6_11_Letni_skola_pamatnik_Vitkov_foto_skys_x26x_resize.jpgTVT_logo_2013_B_RGB_CZ.png

Mazanek_logo.png

Aktuální projekty

Akademické centrum předškolních dětí
Akademie věd ČR má velký zájem na udržení kontaktu mladých vysoce kvalifikovaných zaměstnanců pracovišť AV ČR s vývojem v dané profesi a na jejich rychlejším návratu do pracovního procesu po narození dítěte. Jednotlivé ústavy AV ČR vyjadřují naléhavou potřebu zřízení odpovídajících předškolních zařízení pro děti svých zaměstnanců nejen v Praze, ale také v Brně, a proto Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., připravilo pilotní projekt Akademického centra předškolních dětí (ACPD) v lokalitě Na Mazance v Praze 8 pro děti zaměstnanců pracovišť AV ČR.
Ejhle, člověk
Je novým přednáškovým cyklem pro středoškolské studenty a jejich pedagogy. Přednášky z historie, práva, filozofie, sociologie, psychologie, literatury, jazykovědy a dalších humanitních věd se konají v průběhu školního roku v pravidelných měsíčních cyklech.
EURAXESS Česká republika
EURAXESS Česká republika je členem celoevropské sítě EURAXESS a v souladu s jejím posláním naplňuje svůj hlavní cíl, kterým je podpora mobility vědecko-výzkumných pracovníků. Poskytuje individuální informační, konzultační a asistenční služby, provozuje portál věnovaný vědecké mobilitě, organizuje vzdělávací semináře věnované této problematice.
EURAXESS T.O.P. II
Cílem projektu je podpora a zkvalitnění spolupráce v rámci evropské sítě mobilitních center EURAXESS, které pomáhají především zahraničním vědecko-výzkumným pracovníkům.
Evropský týden mozku
Cyklus přednášek, na nichž odborníci představují nové objevy a trendy ve výzkumu mozku a informují o pokroku v oblasti neurověd i léčbě mozkových onemocnění. Akci pořádá Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.
Jarní exkurze do světa vědy
Exkurze jsou pořádány na vybraných ústavech Akademie věd ČR a jsou zaměřeny na studenty středních škol, kteří mají možnost navštívit výzkumná pracoviště AV ČR a seznámit se s českou vědou.
Komunikace vědy prostřednictvím médií
Dokázat vysvětlit široké veřejnosti, jak důležité výzkumné projekty probíhají, není vůbec snadné. Proto pravidelně pořádáme vzdělávací kurzy zaměřené na popularizaci, propagaci a medializaci vědy. Kurzy jsou určeny vědeckým pracovníkům Akademie věd ČR. Vzdělávací kurzy probíhají v Praze v celodenních vzdělávacích blocích vždy na jaře a na podzim.
Letní škola soudobých dějin
Cílem projektu je informovat pedagogy ze základních a středních škol o nejnovějších trendech a interpretačních přístupech v oblasti soudobých dějin.
Management vědy
Záměrem projektu je pomoci manažerům z pracovišť AV ČR orientovat se v často složitém legislativním a ekonomickém prostředí a osvojit si hlubší znalosti o řízení lidských zdrojů, finančním řízení, legislativě, evropských finančních mechanismech pro podporu vědy a výzkumu, a to formou desetiměsíčního semináře.
Nebojte se vědy
Nebojte se vědy je cyklus přednášek pro středoškolské studenty a jejich pedagogy. Přednášky z biologie, chemie, fyziky, lékařství, matematiky, informatiky a dalších přírodních věd se konají v průběhu školního roku v pravidelných měsíčních cyklech.
Otevřená věda - Hledáme mladé vědce
Projekt Otevřená věda III - popularizace přírodovědných a technických oborů a komunikace výzkumu a vývoje ve společnosti vytváří talentovaným středoškolským a vysokoškolským studentům takové podmínky, aby byl podchycen jejich zájem o technické a přírodovědné obory a byli motivováni k volbě vědecké kariéry.
Soutěžní přehlídka popularizace vědy SCIAP
Soutěžní přehlídka popularizace vědy SCIAP má za cíl pravidelné hodnotit a představovat aktivity popularizátorů vědy, umožnit jejich setkávání a výměnu informací i zkušeností. Soutěž probíhá v kategoriích: expozice, periodikum, audio či audiovizuální pořad, internet a ostatní.
Škola českého jazyka a literatury
Cílem vzdělávacího kurzu je pomoci pedagogům českého jazyka a literatury základních a středních škol zorientovat se v nových trendech v oblasti gramatiky, prózy a poezie. Škola českého jazyka a literatury je akreditována v systému DVPP Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Třetí dimenze
Český rozhlas Leonardo, Akademie věd ČR a časopis Vesmír pořádají cyklus diskusních večerů, jejichž tematický záběr pořadu sahá od technologie, medicíny, astronomie nebo historie až po obecnější otázky na hranici filosofie.
Týden vědy a techniky
Největší vědecký festival v České republice, který Akademie věd ČR pořádá spolu s partnerskými organizacemi. Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, kteří mohou navštívit přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří a knihoven a poznat, „jak se dělá věda“.
Workshop SCIAP
Workshop SCIAP je nesoutěžní pracovní setkání popularizátorů vědy, jehož cílem je výměna zkušeností a informací ať už za účelem navázání spolupráce či pouze získání inspirace a motivace pro další popularizační aktivity. Součástí je prezentace činnosti jednotlivých popularizátorů vědy.