Oznámení

 
 

Projekt pre-seed

ÚACH získal projekt podpory pre-seed aktivit, OP VaVpI vyhlášených MŠMT a financovaných ze strukturálních fondů EU. Dvouletý projekt (2014-2015) k podpoře komercionalizace a popularizace vědy má název "Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů". Řešitelem je V. Štengl (ÚACH), spolupříjemcem projektu je Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem.

 
 

Hledáme pracovníka do syntetické chemické laboratoře

Požadavky: VŠ vzdělání v oboru chemie nebo na pomezí chemie a fyziky nebo materiálů, Ph.D. výhodou; zkušenost se syntézou anorganických nebo kompozitních pevných látek nebo chemických materiálů (min. v rozsahu diplomové nebo doktorské práce), chuť věnovat se laboratorním syntézám, znalost angličtiny na úrovni samostatného provedení rešerše a následného využití vědeckých publikací (v angličtině) při vlastní práci. Nabízíme: Komplexní práci od syntézy a charakterizace chemických materiálů až po jejich testování jako katalyzátorů, fotovoltaických materiálů, sorbentů, nanomateriálů a podobně, a to v kolektivu studentů VŠ a PhD pod vedením zkušeného vědeckého pracovníka, v dobře vybavené laboratoři materiálové chemie, na projektech několika grantových agentur, s publikačními výstupy. Míra samostatnosti práce závisí na dohodě s vedoucím. Nástup dohodou; přihlášky do výběrového řízení se strukturovaným CV a krátkým motivačním dopisem zasílejte elektronicky na e-mail: sekretar@iic.cas.cz, předmět: materiálový konkurs.
Uzávěrka přihlášek: 31. 07. 2013
Informaci najdete rovněž zde.

 
 

Jíří Dolanský vítězem FameLab

Vítězem letošního národního kola mezinárodní soutěže FameLab se stal Jiří Dolanský z Přírodovědecké fakulty UK v Praze a Ústavu anorganické chemie AVČR, v.v.i. v Řeži. Gratulujeme! Více informací o soutěži naleznete zde

 
 

Konference IMEBORON

ÚACH připravuje konferenci IMEBORON XV, která proběhne v srpnu 2014 v Praze. Bližší informace poskytne B. Grüner

 
 

ENVIMOD

1. prosince 2011 byl zahájen ENVIMOD, tříletý projekt OPVK "Modernizace výuky technických a přírodovědných oborů na UJEP se zaměřením na problematiku ochrany životního prostředí". Koordinující pracoviště je Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Role ÚACH je především účastnit se na praktické výuce studentů všech stupňu studia (bakalářské, magisterské, doktorské).

 
 

EU projekt SACSESS

1. března 2013 byl zahájen tříletý projekt 7. rámcového programu SACSESS, "Safety of ACtinide SEparation ProceSSes".  Koordinátorem projektu je Dr. Stéphane Bourg z CEA Marcoule ve Francii; ÚACH je jedním z dvaceti šesti partnerů.

 
 
 
 
 
 
 
Ústav
anorganické
chemie AV ČR
Výzkum
Pro odborníky Pro veřejnost Pro studenty Pro zaměstnance