Kongres žen je neziskovou a nevýdělečnou iniciativou organizací, institucí a osobností z neziskového, akademického, uměleckého, veřejného i soukromého sektoru.
První český Kongres žen se uskuteční 15. června 2013 v Praze. Rozmanitý program Kongresu žen bude rozložen do seminářů k tématu ženy a trh práce (ženy ve finančním sektoru, opatření pro zvýšení zastoupení žen v rozhodovacích pozicích, slaďování rodinného a pracovního života) a workshopů zaměřených na rozvoj dovedností a schopností (soft-skills) žen (např. mentoring, rétorika, prezentační dovednosti, time-management).
Téma prvního Kongresu žen
Postavení žen na pracovním trhu je zásadním tématem. Ekonomická činnost žen je základem ženské nezávislosti, sebevědomí a plnohodnotného uplatnění ve společnosti. Není důležité, zda chce žena pracovat nebo se věnovat výchově dětí, rodině, případně obojí současně. Důležité je, aby společnost i stát vytvořily ženám podmínky pro skutečně svobodnou volbu.
Více zde:http://www.kongreszen.cz/o-kongresu
Zveme vás na následující program, který zaštiťují vědkyně z našeho ústavu:
11:00 - 12:30
DISKUZNÍ KAVÁRNA aneb společná diskuze gendrových pracovišť na téma
Co je sexuální obtěžování? A jak se liší to, co lidé za obtěžující chování považují, od toho, jak je sexuální a genderové obtěžování definováno právně a výzkumně? Je sexuální obtěžování o sexu nebo o genderových asymetriích ve společnosti? Jak se liší sexuální a genderové obtěžování ve školství a na pracovišti? Jakou roli hraje věk a postavení člověka? Jak se sexuálnímu obtěžování bránit a co by měly dělat samotné instituce? A proč je sexuální obtěžování v české společnosti nadále tak kontroverzním tématem?
Diskuse v kavárně se zúčastní:
14:00 – 15:15
Gender a Sociologie, Mgr. Zuzana Uhde, Ph.D.
Diskuse s ženskými osobnostmi, které se aktivně účastní utváření veřejného intelektuálního prostředí. V diskusi chceme propojit kritickou reflexi vývoje společnosti jak z hlediska genderového, tak sociálně-politického ve vztahu k vývoji v ČR i v mezinárodním a globálním kontextu. Chceme tímto zahájit debatu o společenských alternativách, které by mohly podpořit genderovou a sociální spravedlnost.
Detailní program naleznete zde: