Oznámení

 
 

Obhajoba "velkého doktorátu" V. Štengla

Mgr. V. Štengl, Ph.D., obhájil dne 25.3.2014 práci "Syntézy materiálů pro stechiometrickou a fotokatalytickou degradaci bojových chemických látek a azobarviv" k udělení titulu DSc.

 
 

COUNTERFOG

ÚACH se bude účastnit čtyřletého projektu COUNTERFOG v rámci 7. rámcového programu Evropské unie. Příjemcem projektu je Universidad Carlos III de Madrid ve Španělsku, spolupříjemcem ÚACH (tým V. Štengla). Projekt je zaměřen na vývoj zařízení pro dekontaminaci po zamoření bojovými chemickými zbraněmi.

 
 

Projekt pre-seed

ÚACH získal projekt podpory pre-seed aktivit, OP VaVpI vyhlášených MŠMT (CZ.1.05/3.1.00/14.0328). Celkový rozpočet projektu je 18 478 329 Kč. Dvouletý projekt (2014-2015) k podpoře komercionalizace a popularizace vědy má název "Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů". Řešitelem je V. Štengl (ÚACH), spolupříjemcem projektu je Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem.

 
 

Konference IMEBORON

ÚACH připravuje konferenci IMEBORON XV, která proběhne v srpnu 2014 v Praze. Bližší informace poskytne B. Grüner

 
 

EU projekt SACSESS

1. března 2013 byl zahájen tříletý projekt 7. rámcového programu SACSESS, "Safety of ACtinide SEparation ProceSSes".  Koordinátorem projektu je Dr. Stéphane Bourg z CEA Marcoule ve Francii; ÚACH je jedním z dvaceti šesti partnerů.

 
 

ENVIMOD

1. prosince 2011 byl zahájen ENVIMOD, tříletý projekt OPVK "Modernizace výuky technických a přírodovědných oborů na UJEP se zaměřením na problematiku ochrany životního prostředí". Koordinující pracoviště je Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Role ÚACH je především účastnit se na praktické výuce studentů všech stupňu studia (bakalářské, magisterské, doktorské).

 
 
 
 
 
 
 
Ústav
anorganické
chemie AV ČR
Výzkum
Pro odborníky Pro veřejnost Pro studenty Pro zaměstnance