Vyhledávání



Příprava nové strategie AV ČR soutěž Věda fotogenická

banner-cs.jpg VEŘEJNÁ SBÍRKA ÚMG AV ČR, V. V. I. Dnem 6. 8. 2014 byla Ústavem molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. (ÚMG) vyhlášena veřejná sbírka na pomoc čtrnáctileté Katareeye Epp, která trpí závažnou formou nádorového onemocnění. Její rodiče jsou zaměstnanci ÚMG v rámci projektu BIOCEV.

Jelikož Katareeya pochází z tzv. třetí země, konkrétně z Austrálie, podle českých zákonů nemá nárok na veřejné zdravotní pojištění.

Více informací...

Kalendář akcí

Dnes < 2014 >  < září > 
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Akademický bulletin

abicko

Videa ze světa vědy

videoprezentace-blok-bgd.jpg

projekt BIOCEV

biocev-logo-color-horizontal.jpg

Více o projektu

 

projekt ALISI

ALISI

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. (BTÚ)

 

 

 
Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i.
 
Vídeňská 1083,
Praha 4, 142 20
Telefon: 241 063 613
FAX: 296 443 610
Zřiz. list.: btu_zl.pdf
 

Ústav byl zřízen s účinností k 1.1.2008 z Biotechnologického sektoru Ústavu molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.

Náplní jeho činnosti je základní a orientovaný biotechnologický a biomedicínský výzkum v oblastech s vysokou pravděpodobností praktického využití výsledků výzkumu a vývoje např. v diagnostických a terapeutických aplikacích v humánní medicíně.

Důležitým důvodem pro založení ústavu bylo plánované vybudování Centra biotechnologického a biomedicínského výzkumu Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy ve Vestci u Prahy - BIOCEV. Centrum by mělo být vybudováno v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace s podporou Evropských fondů pro regionální rozvoj do roku 2012 s tím, že ústav je krystalizačním jádrem připravovaného projektu.

Na přelomu roku 2008 a 2009 zahájí svou činnost dvě další skupiny, jedna zaměřená na strukturální biologii (modelování a řešení proteinových struktur), druhá na analýzu molekulárních znaků a mechanismů diabetické embryopatie.

Ústav úzce spolupracuje s TATAA Biocenter Prague, společně organizují kurzy analýzy genové exprese pomocí qRT-PCR.

Zvlášť důležitým posláním je sloužit jako vědomostní základna pro vznikající a rozvíjející se pokročilý biotechnický průmysl v České republice. BTÚ je např. katalyzátorem založení Biotechnologického klastru, soustředěného kolem biotechnologických společností, které již mají výrobní prostory ve Vestci u Prahy. Vznikající Biotechnologický klastr v současné době zve k účasti veškeré významné společnosti produkující humánní i veterinární vakcíny, biotechnologické společnosti využívající nebo produkující rekombinantní proteiny a/nebo zaměřené na tkáňové inženýrství.

Po náboru nových zaměstnanců by v roce 2012 měl ústav, jako součást BIOCEV, z.s.p.o., ve Vestci, mít až 250 zaměstnanců, provádějících špičkový výzkum v proteinovém inženýrství, strukturální a buněčné biologii a imunologii.