Ústav termomechaniky je od roku 2010 koordinátorem spolupráce mezi Akademií věd ČR a Pardubickým krajem.
Máte zájem o kvalitní učební texty o mechanice kontinua z pera profesora Cyrila Höschla? Česká společnost pro mechaniku zdigitalizovala skripta z let 1973 až 1988...
V letech 2010-2012 jsme byli partnery projektu Efektivní transfer znalostí a poznatků z výzkumu a vývoje do praxe a jejich následné využití v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Zveme vás ke sledování prezentačních filmů o Ústavu termomechaniky AV ČR.
Víte, že náš ústav je vydavatelem mezinárodních vědeckých časopisů, sborníků z konferencí a monografií?
Nepřehlédněte knihu našeho váženého kolegy, profesora Cyrila Höschla, s názvem Eseje o mechanice, která vyšla v dubnu 2009.
Seznamte se s knihou Pressure-Driven Microfluidics našeho pracovníka, prof. Ing. V. Tesaře, CSc., od vydavatelství Artech House.
Ve dnech 6. – 10. října 2014 se v Kongresovém centru Praha uskuteční Evropská konference o nedestruktivním testování, „11th ECNDT 2014“, kterou pořádá Česká Společnost pro NDT ve spolupráci s Evropskou Federací NDT (EFNDT) a s Ústavem termomechaniky AV ČR, v. v. i. »»»
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i. společně s Institute for Drive Systems and Power Electronics, Leibniz Universität Hannover, pořádá ve dnech 9. 9. až 11. 9. 2014 v Ústavu termomechaniky AV ČR, v. v. i. 11. symposium o elektrických strojích, pohonech a výkonové elektronice. Cílem symposia je setkání odborníků a vědeckých pracovníků z oblasti elektrických strojů, pohonů a výkonové elektroniky a podpora vzájemné výměny zkušeností a poznatků z těchto oborů. »»»
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i. v Praze, Česká společnost pro mechaniku a České pilotní centrum ERCOFTAC pořádají ve dnech 22. - 24. října 2014 »»»
Cílem kolokvia DYMAMESI, které vzniklo spojením dvou tradičních kolokvií „Dynamika strojů“ a „Interakce a zpětné vazby“, je umožnit výměnu aktuálních informací a poznatků mezi odborníky dynamiky těles a jejich soustav, problémů interakce vázaných systémů jako jsou aeroelasticita a hydroelasticita, bio-mechanika, systémů se zpětnou vazbou a mechatroniky: Příspěvky a jejich prezentace budou zaměřeny na tato témata: »»»
Ve dnech 4. – 6. června 2014 navštíví Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i., trojice vědeckých pracovníků z Ústavu keramiky a skel CSIC Madrid. V rámci jejich návštěvy se bude 5. června konat v zasedací místnosti B Ústavu termomechaniky AV ČR, v. v. i., jednodenní workshop skládající se ze zvaných přednášek zahraničních hostů a kratších prezentací českých skupin se zájmem o spolupráci. »»»
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR, výběrové řízení na pozici doktorand nebo vědecký pracovník »»»
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR, výběrové řízení na pozici doktorand nebo vědecký pracovník »»»
Srdečně zveme odbornou veřejnost na přednášku Dr. Shan Zhongové ze School of Mechanical, Aerospace and Civil Engineering, Manchester University (Spojené království) s názvem „Understanding the fluid mechanics of synthetic jets for flow separation control“ (Pochopení dynamiky tekutin v syntetizovaných proudech při řízení odtržení proudu). Přednáška bude vedena v anglickém jazyce a uskuteční se v zasedací místnosti A Ústavu termomechaniky AV ČR, v. v. i., na adrese Dolejškova 5, Praha, od 10:30 h. »»»
Trvalým trendem v oblasti vývoje energetických strojů (např. parní turbíny) je zvyšování její účinnosti. Vývoj extrémně dlouhých koncových lopatek vyžaduje aplikaci nejmodernějších postupů numerické simulace. Je nutné optimálně skloubit aerodynamický a mechanický návrh lopatky. Ke správnému řešení napomáhají vědci z Ústavu termomechaniky AV ČR, v. v. i., kteří provádějí experimentální výzkum v Aerodynamické laboratoři v Novém Kníně. »»»
Cílem této letní školy je představit ucelenou sérii přednášek týkajících se rozličných aspektů spojených s částicemi v proudících tekutinách. Důraz bude kladen na matematická, numerická a experimentální témata vycházející z industriálních, environmentálních a biomedicínských aplikací. Letní škola je připravena především pro postgraduální studenty, mladé vědce a další zainteresované specialisty. Kromě kursů letní školy bude program obsahovat i jednodenní workshop (ve středu 27. »»»