Vyhledávání



Příprava nové strategie AV ČR soutěž Věda fotogenická

banner-cs.jpg VEŘEJNÁ SBÍRKA ÚMG AV ČR, V. V. I. Dnem 6. 8. 2014 byla Ústavem molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. (ÚMG) vyhlášena veřejná sbírka na pomoc čtrnáctileté Katareeye Epp, která trpí závažnou formou nádorového onemocnění. Její rodiče jsou zaměstnanci ÚMG v rámci projektu BIOCEV.

Jelikož Katareeya pochází z tzv. třetí země, konkrétně z Austrálie, podle českých zákonů nemá nárok na veřejné zdravotní pojištění.

Více informací...

Kalendář akcí

Dnes < 2014 >  < říjen > 
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Akademický bulletin

abicko

Videa ze světa vědy

videoprezentace-blok-bgd.jpg

projekt BIOCEV

biocev-logo-color-horizontal.jpg

Více o projektu

 

projekt ALISI

ALISI

Botanický ústav: Struktura, funkce a evoluce biodiversity fotoautotrofních organismů a hub: původ a příčiny jejich proměnlivosti, dynamika populací, společenstev a ekosystémů; využití vybraných výsledků k rozvoji Průhonického parku

Botanický ústav AV ČR, v.v.i.
AV0Z60050516
Struktura, funkce a evoluce biodiversity fotoautotrofních organismů a hub: původ a příčiny jejich proměnlivosti, dynamika populací, společenstev a ekosystémů; využití vybraných výsledků k rozvoji Průhonického parku

Základní a aplikovaný výzkum v oborech botaniky zahrnuje zkoumání diversity rostlin (vč. hub, lišejníků, mechorostů, řas a sinic) z hlediska taxonomie, evoluce, autekologie. Na tento výzkum navazuje studium funkce rostlin a mechanismu jejich interakcí na úrovni populací, společenstev a vybraných přirozených i synantropních ekosystémů, a zahrnuje i hraniční obory, palynologii, paleoekologii a dendrochronologii, nezbytné pro datování vývoje rostlinstva. Aplikovaný výzkum je zaměřen na principy ochrany přírody, managementu a obnovy stanovišť. Cílem je integrace oborů botanického výzkumu, vedoucí, ve spolupráci s předními pracovišti v ČR a zahraničí a kombinací tradičních přístupů s nejnovějšími sofistikovanými metodami, k syntetickému zpracování klíčových témat biodiversity. K integraci přispěje i rozvoj a hlubší využití cenných sbírek preparovaných i živých rostlin v BÚ, včetně unikátu Průhonického parku.