Vyhledávání



Příprava nové strategie AV ČR Týden vědy a techniky 2014

banner-cs.jpg VEŘEJNÁ SBÍRKA ÚMG AV ČR, V. V. I. Dnem 6. 8. 2014 byla Ústavem molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. (ÚMG) vyhlášena veřejná sbírka na pomoc čtrnáctileté Katareeye Epp, která bohužel dne 6.října podlehla závažné nemoci.

Její rodiče jsou zaměstnanci ÚMG v rámci projektu BIOCEV. Jelikož pochází z tzv. třetí země, konkrétně z Austrálie, podle českých zákonů nemají jejich rodinní příslušníci nárok na veřejné zdravotní pojištění. Náklady na intenzivní léčbu Katareeyi během prvních dvou měsíců překročily limit komerčního pojištění ve výši 1,6 milionu Kč. Léčba byla dlouhá a finančně náročná a veškeré náklady na ni hradí pouze Katareeyni rodiče z vlastních zdrojů.

Více informací...

Kalendář akcí

Dnes < 2014 >  < listopad > 
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Akademický bulletin

abicko

Videa ze světa vědy

videoprezentace-blok-bgd.jpg

projekt BIOCEV

biocev-logo-color-horizontal.jpg

Více o projektu

 

projekt ALISI

ALISI

Biologické centrum: Studium regulace vývoje hmyzího organismu, dynamiky hmyzích populací a funkce hmyzu v ekosystémech

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
AV0Z50070508
Studium regulace vývoje hmyzího organismu, dynamiky hmyzích populací a funkce hmyzu v ekosystémech

Obsahem záměru je základní a aplikovaný výzkum zaměřený na rozšíření znalostí o hmyzím organismu a hmyzích populacích s důrazem na genovou regulaci metamorfózy, funkce neurohormonů v metabolismu, molekulární mechanismy podmiňující denní rytmicitu chování a fyziologických funkcí, mechanismy adaptací hmyzu na sezónní a dlouhodobé změny klimatu, vliv geneticky modifikovaných rostlin na populace hmyzu, vztahy mezi hmyzími herbivory, predátory a parazitoidy, biosystematiku a změny biodiverzity hmyzu v různých typech ekosystémů (zejména vodní toky, mokřady, temperátní a tropické lesy). Cílem je získat nové poznatky ve vytýčených směrech výzkumu s využitím různých druhů hmyzu jako cílových nebo modelových organismů. Výsledky badatelského úsilí v oblastech genetiky, fyziologie a ekologie hmyzu přispějí k rozšíření sumy poznatků prakticky využitelných v biologii, medicíně, zemědělství, lesnictví, při posuzování globálních změn klimatu a v ochraně přírody.