CS | en

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


Důležité odkazy

dulezite-biocev.pngdulezite-ov.pngdulezite-avcr.pngdulezite-tvt.png

OP VK

Aktuality:

 
Informace o seminárních aktivitách postdoktorandů jsou umístěny na webu BIOPOL.
Již 6. seminář se uskutečnil 18. června 2014, abstrakty přednášek si můžete prohlédnout zde.
 
V dnech 13.-15. března 2014 postdoktorandka Dr. T. Charnavets pod vedením mentora Dr. B. Schneidera a ve spolupráci s postdoktorandy JU uskutečnila školení pro studenty a vědecké pracovníky JU a ostatních českých VŠ a výzkumných organizací v Nových Hradech.
Na konferenci XII Discussions in Structural Molecular Biology přednesla příspěvek na téma "Structure, Stability and Thermodynamic Characteristics of Single Stranded DNA in Repetitive Extragenic Palindromic Elements". V přednášce byly prezentovány poznatky a výsledky získané na zahraniční stáži v roce 2013.
Fotodokumentace z konference je dostupná na webu České společnosti pro strukturní biologii a webu xray.

 

Projekty:

 

Biotechnologický expert (aka BioExpert)

 

Poskytovatel: MŠMT
Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Číslo projektu: CZ.1.07/2.3.00/30.0020
Realizační tým:
Dr. Tatsiana Charnavets (postdoktorand)
Dr. Nicole Dodd (postdoktorand)
Ing. Hana Hejnalová (administrátor)
 
Cílem projektu je podpořit vytvoření kvalitního biotechnologického vědeckého týmu integrací dvou vynikajících postdoktorálních vědců. Postdoktorandi budou působit na primární cílovou skupinu, vědecké pracovníku BTÚ nejprve pracující v inkubátoru ve Vestci a po otevření centra BIOCEV na pracovníky BTÚ a pracovníky BIOCEVu. Spolupráce postdoktorandů, mentorů a cílové skupiny vybuduje silný a unikátní expertní tým schopný aplikovat nejmodernější metody biotechnologického výzkumu. Postdoktorandi se rovněž účastní působení na cílovou skupinu studentů a pracovníků Jihočeské univerzity, účastní se pravidelné výuky a zorganizují na půdě JU dva specializované semináře.
Výsledkem projektu bude zvýšení vzdělání, kvalifikace a konkurenceschopnosti cílových skupin, zavedení pokročilých metod do biotechnologického výzkumu, získání nových výsledků a jejich publikace a podpora dalšího kariérního rozvoje postdoktorandů.
Časově je projekt sladěn s náběhovou fází projektu OP VaVPI BIOCEV.
 
 
Biotechnologický expert v oblasti strukturní biologie a genové exprese (aka BioGen)

 

Poskytovatel: MŠMT
Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Číslo projektu: CZ.1.07/2.3.00/30.0045
Realizační tým:
Ing. Hana Hejnalová (administrátor)
 
Cílem projektu je zkvalitnění vědeckého výzkumu v Biotechnologickém ústavu AV ČR, v. v. i. (dále BTÚ) integrací dvou mladých, ale již etablovaných postdoktorálních vědců do jejich vědeckých týmů. Postdoktorandi budou působit na primární cílovou skupinu, vědecké pracovníku BTÚ nejprve pracující v inkubátoru ve středočeském Vestci a po otevření centra BIOCEV, projektu OP VaVpI BIOCEV (velká centra mezinárodní excelence), na všechny pracovníky BTÚ a vybrané ostatní pracovníky BIOCEVu. Každodenní spolupráce postdoktorandů, jejich mentorů a vědců BTÚ pomůže na BTÚ vybudovat silný a v rámci České republiky unikátní expertní tým schopný aplikovat nejmodernější metody molekulární, buněčné a strukturní biologie na řešení biotechnologických vědeckých problémů.
Postdoktorandi budou vybráni z řad talentovaných absolventů doktorských studijních programů, vracejících se mladých Čechů nebo cizinců. Výběrové řízení, KA 1 projektu, má za cíl vybrat z uchazečů odborníky rozšiřující kompetence cílových skupin ve strategických biotechnologických oborech: molekulární diagnostika, expresní profilace nádorových buněk, molekulárních metodách analýzy patologických změn na úrovni jedné buňky. Výsledkem působení postdoktorandů v rámci projektu bude vzdělání cílových skupin, předání zkušeností, zavedení pokročilých, dosud neuplatněných metod a technologií do biotechnologického výzkumu, získání nových výsledků a jejich publikace v impaktovaných časopisech, integrace výzkumných aktivit v rámci jedné instituce, vedoucí ke zvýšení kvalifikace a konkurenceschopnosti cílových skupin. Záměrem projektu je v neposlední řadě podpořit další kariérní rozvoj postdoktorandů.
 
OPVK