Projekty
Zde naleznete aktivní projekty Technologického centra AV ČR.
Ostatní pak v Archivu projektů - viz odkaz na konci této strany.
-
-
CZERA - Česká republika v Evropském výzkumném prostoru
Hlavním cílem projektu je rozvoj existující výzkumné infrastruktury, která bude poskytovat odborné, informační a organizační zázemí pro strategické rozhodování odpovědných orgánů státní správy přispívající k aktivnímu a účinnému zapojení ČR do Evropského výzkumného prostoru (ERA) a mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích. Součástí projektu je i poskytování komplexních odborných služeb pro zapojení výzkumných pracovišť z veřejného i soukromého sektoru (zvláště malým a středním podnikům) do mezinárodní výzkumné spolupráce, zejména prostřednictvím rámcových programů EU pro výzkum, vývoj a inovace.
- Koordinátor projektu: Klusáček Karel
- Manažer modulu I "Orientovaný výzkum pro strategické rozhodování v oblasti výzkumu, vývoje a inovací":
Pazour Michal - Manažerka modulu II "Služby národním výzkumným týmům, výzkumným organizacím a průmyslovým podnikům pro zapojení do ERA": Koníčková Naděžda
-
-
Partneři:
řešitelem projektu je pouze Technologické centrum AV ČR
-
Výstupy:
výstupy projektu jsou uveřejňovány na www.strast.cz/, http://fp7.cz/ a www.h2020.cz
- Doba trvání: 1. říjen 2010 - 31. prosinec 2015
- Zadavatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
- Manažer: Pazour Michal
-
Partneři:
-
-
-
BusInesS and InnOvation Support Network (BISONet)
BISONet (BusInesS and InnOvation Support Network) realizuje aktivity celoevropské sítě Enterprise Europe
Network v České republice. Na projektu se podílí konsorcium šesti regionálních partnerů, koordinovaných
Technologickým centrem AV ČR, které svou působností pokrývá celé území ČR. Mezi hlavní funkce sítě patří
poskytování klíčových obchodních a legislativních informací o možnostech inovativního podnikání v EU, pomoc
podnikatelům při vyhledávání potenciálních nových obchodních kontaktů a partnerů v zemích EU, asistence při transferu pokročilých průmyslových technologií a nově též organizační a právní pomoc při spolupráci malých a středních podniků a výzkumných organizací v inovačním výzkumu a vývoji, především v programech Horizont2020 a COSME.
Díky integrovanému propojení institucí v síti, fungují jednotlivé partnerské organizace jako vzájemně provázaná kontaktní místa, kam se může obrátit podnikatel, který potřebuje získat informace o aktuální evropské obchodní legislativě, zamýšlí najít nové obchodní partnery po celé EU, zvažuje možnost zavést nové výrobní technologie nebo pro svoje podnikání chce jednoduše využít různých evropských finančních podpor. -
-
Partneři:
Centrum pro regionální rozvoj, BIC Plzeň, JIC Brno, Regionální hospodářská komora Brno, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.
-
Výstupy:
Výstupy jsou průběžně zveřejňovány na stránkách www.enterprise-europe-network.cz
- Doba trvání: 1. leden 2015 - 31. prosinec 2020
- Zadavatel: Evropská komise
- Manažer: Váchová Daniela
-
Partneři:
-
-
-
Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) v Bruselu
CZELO je projektem TC AV ČR, je provozován samostatnou kanceláří a podporován grantem Národního programu výzkumu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z programu EUPRO. V současné době je realizován již projekt CZELO3, který navazuje na předchozí CZELO1 a CZELO2. (Detaily o průběhu projektu zde.)
Kancelář CZELO zajišťuje přímý kontakt českého výzkumu s významnými evropskými institucemi, zejména s Evropskou komisí, Evropským parlamentem a Radou EU. Tomu odpovídá i strategické umístění kanceláře v Bruselu. CZELO spolupracuje rovněž s kancelářemi, které v Bruselu otevřely některé regiony ČR. Kancelář poskytuje bezplatné služby výzkumníkům ze všech oborů a výzkumných subjektů a zájemcům o evropskou výzkumnou spolupráci, zejména pak prostřednictvím rámcových programů.
-
- Doba trvání: 1. leden 2005 - 31. prosinec 2016
- Zadavatel: Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
- Manažer: Vosečková Anna
- Odkaz: http://www.czelo.cz/
-
-
-
Regionální inovační monitor (RIM)
Cílem projektu Regionální inovační monitor (RIM) je posílit konkurenceschopnosti regionů EU v oblasti inovačních politik a strategií. Tvůrcům regionálních politik a inovačních systémů je poskytován analytický rámec pro vyhodnocení silných a slabých stránek politik, dále databáze opatření regionálních inovačních politik a politických dokumentů z téměř 200 regionů EU. Jsou pro ně k dispozici příklady dobrých praxí v oblasti regionální inovační politiky v EU. Do projektu RIM je zapojeno 20 členských států EU: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švédsko a Velká Británie.
-
-
Partneři:
Technopolis Group jako koordinátor projektu, Fraunhofer ISI a UNU MERIT - Maastricht University
-
Výstupy:
Výstupy projektu jsou průběžně zveřejňovány na stránkách projektu: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/innovation/policy/regional-innovation/monitor/index.cfm?q=p.home
- Doba trvání: 1. leden 2010 - 31. prosinec 2015
- Zadavatel: Evropská komise
- Manažer: Čadil Vladislav
-
Partneři:
-
-
-
HDHL
Projekt poskytuje administrativně-manažerskou a metodickou podporu pro realizaci společné programové iniciativy (Joint Programming Initiative, JPI) "A Healthy Diet for a Healthy Life”.
-
-
Partneři:
Projekt řeší 7 partnerů, koordinátorem je EZ ANL, Nizozemsko
-
Výstupy:
Web projektu: www.healthydietforhealthylife.eu
- Doba trvání: květen 2011 - červenec 2015
- Zadavatel: Evropská komise
- Manažer: Koníčková Naďa
-
Partneři:
-
-
-
Vliv nových technologií na sídelní strukturu a strukturu sídel
Nové technologie vedou ke změnám potřeb a chování obyvatel a současně ovlivňují lokalizaci funkcí
a ekonomických aktivit. Přeneseně tak kladou jiné nároky na strukturu sídel i jejich vzájemné vztahy. Projekt Vliv nových technologií na sídelní strukturu a strukturu sídel (TES) si klade za cíl analyzovat nové technologické trendy, popsat jejich očekávané prostorové dopady a doporučit kroky, kterými může územně plánovací činnosti na nové trendy efektivně reagovat. Výsledky projektu budou podkladem pro územně plánovací činnosti a regionální politiku v působnosti Ministerstva pro místní rozvoj, při snaze nalézt mechanismy pro udržitelný rozvoj sídel a regionů a napomoci lepší součinnosti zájmů na uspořádání území.Řešení projektu se opírá o expertní, na evidenci založené posouzení technologických trendů a vlivu nových technologií na organizaci území. Metodika kombinuje pokročilé analytické nástroje s participativními metodami foresightu a technology assessmentu.
-
-
Partneři:
Na projektu, který financuje TA ČR v rámci programu BETA, spolupracuje Technologické centrum AV ČR s Přírodovědeckou fakultou University Karlovy v Praze.
- Doba trvání: srpen 2014 - červenec 2015
- Zadavatel: TA ČR (na poptávku MMR ČR)
- Manažer: Pokorný Ondřej
-
Partneři:
-
Přehled ukončených projektů naleznete zde: