Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


loga-vlevo_CZ1.png

loga-vlevo_CZ2.png

loga-vlevo_CZ3.png

loga-vlevo_CZ4.png

Příprava výzkumných týmů ÚEM AV ČR pro projekt BIOCEV

Projekt „Příprava výzkumných týmů ÚEM AV ČR pro projekt BIOCEV“ je financován z rozpočtu Evropského sociálního fondu (Operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost), který v ČR zastřešuje MŠMT ČR.
Termín projektu: duben 2012 – březen 2015.

 

 

Cílem projektu je vytvořit a s pomocí tří nově přijatých PhD studentů,jejich mentorů a týmu zapojených vysokoškolských studentů odborně připravit dvě výzkumné skupiny pro projekt Biomedicínské a biotechnologické centrum AV ČR a UK ve Vestci (BIOCEV). První skupina (2 týmy) je orientována na výzkum využití kmenových buněk a biomateriálů v buněčné terapii a tkáňovém inženýrství, druhá (1 tým) je zaměřena na výzkum sluchové funkce u mutantních myší.

 

 
Obsahem projektu předkládaného Ústavem experimentální medicíny AV ČR v.v.i. (ÚEM), je vytvořit a s pomocí tří absolventů postgraduálního studia, jejich mentorů a týmu zapojených vysokoškolských studentů odborně připravit dvě výzkumné skupiny pro projekt Biomedicínské a biotechnologické centrum AV ČR a UK ve Vestci (BIOCEV).
První skupina (2 týmy) je orientována na výzkum využití kmenových buněk a biomateriálů v buněčné terapii a tkáňovém inženýrství, druhá (1 tým) je zaměřena na výzkum sluchové funkce u mutantních myší (fenotypizaci). Ústav je součástí konsorcia 6 výzkumných ústavů AV ČR a 2 fakult UK, kteří BIOCEV realizují a zavázal se v uvedených výzkumných oblastech do BIOCEVu vložit kapacitu cca 12 výzkumných pracovníků. Výzva OPVK nabídla unikátní příležitost připravit do roku 2015 pod vedením motivovaných postdoků vedených zkušenými mentory nové kvalitní výzkumné skupiny.
 

Hlavním cílem projektu je intenzivní podpora uzavřené, předem definované, cílové skupiny vysokoškolských studentů dvou vybraných mimopražských fakult VŠ v jejich odborné přípravě pro biomedicínský výzkum a vývoj a jejich budoucí uplatnění ve vědě ve špičkovém evropském centru výzkumu a vývoje vznikajícím v rámci OP VaVpI. Za přispění celkem tří přijatých absolventů postgraduálních studia (postdok) ze zahraničí nebo České republiky v rolích vedoucích týmů, mentorů a vědeckých pracovníků příjemce, budou vytvořeny a odborně připraveny dvě nové výzkumné skupiny pro projekt Biomedicínské a biotechnologické centrum AV ČR a Univerzity Karlovy s plánovaným umístěním ve Vestci ve Středočeském kraji (BIOCEV). První výzkumná skupina (2 týmy) je na základě koncepce BIOCEV orientována na výzkum využití kmenových buněk v buněčné terapii a tkáňovém inženýrství (součást výzkumné oblasti "Biomateriály a tkáňové inženýrství"), druhá skupina (1 tým) je zaměřena na fenotypizaci sluchové funkce, konkrétně na výzkum sluchové funkce u mutantních myší (součást výzkumné oblasti "Funkční genomika"). Projekt nabízí unikátní příležitost, připravit a vyškolit do roku 2015, kdy se reálně předpokládá spuštění projektu BIOCEV, pod vedením přijatých a motivovaných postdoků a za odborného dohledu mentorů uvedené výzkumné skupiny.

6.3.2012