Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


loga-vlevo_CZ1.png

loga-vlevo_CZ2.png

loga-vlevo_CZ3.png

loga-vlevo_CZ4.png

prof-sykova.jpg

 Ústav experimentální medicíny Akademie věd České republiky, v.v.i.,  je v České republice vedoucí institucí v  oblasti biomedicínského výzkumu, vyniká zejména v oborech buněčné biologie a patologie, neurobiologie, neurofyziologie, neuropatologie, vývojové toxikologie a teratologie, molekulární epidemiologie, molekulární farmakologie, imunofarmakologie, výzkumu rakoviny, molekulární  embryologie, kmenových buněk a regenerace nervové tkáně. Ústav je v těchto oblastech také mezinárodně uznávaným centrem – svědčí o tom udělený status Centra Excellence EU (MEDIPRA).
Mezinárodní význam ústavu dokládá rozsáhlá spolupráce vědeckých pracovníků  ústavu s vědeckými institucemi v Evropě, Severní Americe, v Asii a Austrálii a účast vědců v projektech  6. a 7. Rámcového programu Evropské komise.  V posledních letech pracuje v jednotlivých odděleních ústavu řada zahraničních doktorandů a vědeckých pracovníků, kteří jsou financováni jak z rozpočtu ústavu, tak z grantů  EU.  Ústav pravidelně organizuje řadu mezinárodních seminářů, sympozií a konferencí, stejně jako letní školy pro mladé vědecké pracovníky.
Jsme hrdí na spolupráci s předními českými institucemi, zejména s první, druhou a třetí Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, Přírodovědeckou fakultou Mendelovy univerzity v Brně, Institutem klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze, Ministerstvem zdravotnictví ČR, Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje, Ústavem makromolekulární chemie AV ČR a Ústavem živočišné fyziologie a genetiky AV ČR. Vzájemná spolupráce s Univerzitou Karlovou byly posílena založením společného pracoviště: Ústav neurověd spolupracuje s 2. LF Univerzity Karlovy a sídlí ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole. Vědci z ústavu se významně podílí na pregraduálním i postgraduálním vzdělávání studentů.

 V současné době ústav tvoří 10 oddělení a 1 samostatná laboratoř. Pracuje zde přibližně 182 zaměstnanci, z toho je 143 absolventů vysokých škol a 12 zahraničních studentů. Publikační činnost ústavu každým rokem roste,  většina z jeho publikací se objevuje v časopisech s vysokým impakt faktorem, jako je Physiological Reviews, Nature, Cell, Trends in Neuroscience, Trends in Pharmacology, The Journal of Cell Biology, NeuroImage, Journal of Physiology, Journal of Cell Science, Molecular Pharmacology, Biophysical Journal, Carcinogenesis, Glia, Journal of Cerebral Blood Flow and Metabolism, Journal of Dental Research, Hippocampus, Leukemia a Journal of Leukocyte Biology.

 

 

 

podpis.png
Prof. MUDr. Eva Syková, DrSc., FCMA
ředitelka
17. dubna 2012