Archiv zpráv
2015 (17)
Červen (2)
Květen (3)
Duben (5)
Březen (2)
Únor (5)
2014 (12)
Prosinec (1)
Září (1)
Srpen (1)
Červenec (1)
Červen (2)
Květen (3)
Březen (3)
2013 (17)
Prosinec (3)
Listopad (2)
Říjen (2)
Září (1)
Červen (1)
Květen (3)
Duben (2)
Březen (1)
Únor (1)
Leden (1)
2012 (12)
Prosinec (1)
Listopad (1)
Říjen (1)
Září (2)
Srpen (1)
Červen (1)
Květen (1)
Duben (1)
Březen (1)
Únor (2)
2011 (9)
Prosinec (1)
Říjen (1)
Srpen (1)
Červenec (2)
Květen (2)
Duben (1)
Únor (1)
Zprávy
Pozvánka na prezentaci na téma Trendy a příčiny odchodů do důchodu v České republice
Think-tank IDEA a projekt SHARE při CERGE-EI ve spolupráci s Odbornou komisí pro důchodovou reformu pořádají veřejnou prezentaci a diskusi k nové studii "Trendy a příčiny odchodů do důchodu v České republice". Prezentace proběhne 18. června 2015, 10:00 – 12:00 hodin v budově CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1. Autoři studie jsou Jana Bakalová, Radim Boháček a Daniel Münich (IDEA a projekt SHARE).
Pozvánka ke stažení zde.
Seminář bude v českém jazyce. Po úvodní prezentaci hlavních zjištění nové studie bude následovat diskuse a po ní malé pohoštění.
Své místo si rezervujte předem e-mailem na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
nebo vyplněním registračního formuláře, který naleznete zde.
ANOTACE:
V Česku je široce rozšířen názor, že odchody do starobního důchodu jsou motivovány především zhoršující se zdravotní a psychickou kondicí stárnoucích lidí a situací na trhu práce. Zjištění prezentované studie ukazují, že tyto vlivy nejsou jediné a zdaleka ne tak významné. Ačkoliv starší ročníky české populace stále nedosahují zdravotní a psychické kondice řady vyspělejších severských a západoevropských zemí, situace se zřetelně zlepšuje. Češi odcházejí do důchodu buď předčasně, hlavně však v okamžiku dosažení zákonného důchodového věku, a to přesto, že mnoho z nich je stále mentálně i fyzicky svěží a schopno nadále efektivně vykonávat své zaměstnání. Prezentovaná studie jako první poskytuje detailní mezinárodní empirické srovnání věku odchodu do důchodu a zaměstnanosti různých demografických skupin.