Oznámení
Zateplení objektu 353/2
Ústav anorganické chemie AVČR v.v.i. vypisuje 8.6.2015 veřejnou zakázku na rekonstrukci zateplení fasády a střechy obj. 353/2. Toto je výzva k podání nabídek formou veřejné zakázky malého rozsahu.
Informace o zakázce a podmíny podání jsou v tomto dokumentu. Lhůta pro podání nabídek je 24. června 2015.
NATO projekt
ÚACH získal tříletý projekt SPS 984599 "Green Decon: Graphene-Metal Oxide Nanocomposites for Enhanced Decontamination of Toxic Chemicals", financovaný NATO. Řešitelem projektu je Dr. V. Štengl (ÚACH), spoluřešitelem prof. Österlund (University Uppsala). Projekt bude rozvíjet úspěchy při využití chemických materiálů pro degradaci bojových chemických látek vedených V. Štenglem v posledních asi patnácti letech.
Projekt pre-seed „Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů“
Smyslem projektu je průmyslové využití výsledků
Cílem projektu „Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů“ je komercializace výsledku zúčastněných výzkumných organizací a ochrana jejich duševního vlastnictví. Příjemcem je přitom Ústav anorganické chemie AV ČR (koordinátor Dr. V. Štengl) a partnerem Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
K tomuto účelu slouží společný transferový tým pro komercializaci výsledků obou pracovišť, která jsou zaměřena na základní a aplikovaný materiálový výzkum v oblasti základních, kombinovaných a odvozených anorganických látek. Vybrané výsledky obou organizací jsou svou podstatou průmyslové využitelnosti předmětem individuálních aktivit.
Transferový tým bude v obou institucích navazovat na jejich individuální snahy uplatnit své výsledky v praxi a vytvoří podmínky pro systematický technologický transfer založený na profesionálním přístupu a práci týmu. Důležitým výstupem činnosti týmu bude definování a nastavení mechanismů komercializace a pochopení rizik, spojených s realizací. Neméně důležité bude zabezpečení udržitelností transferového týmu po skončení projektu.
Založení a činnost transferového týmu bude i jedinečnou příležitostí k rozšíření a navazování spoluprací s průmyslovou sférou na regionální, národní i mezinárodní úrovni.
Projekt typu pre-seed Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů je realizován v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) v letech 2014 až 2015. Celkový rozpočet činí bezmála 18,5 milionu korun.
COUNTERFOG
ÚACH se bude účastnit čtyřletého projektu COUNTERFOG v rámci 7. rámcového programu Evropské unie. Příjemcem projektu je Universidad Carlos III de Madrid ve Španělsku, spolupříjemcem ÚACH (tým V. Štengla). Projekt je zaměřen na vývoj zařízení pro dekontaminaci po zamoření bojovými chemickými zbraněmi.
EU projekt SACSESS
1. března 2013 byl zahájen tříletý projekt 7. rámcového programu SACSESS, "Safety of ACtinide SEparation ProceSSes". Koordinátorem projektu je Dr. Stéphane Bourg z CEA Marcoule ve Francii; ÚACH je jedním z dvaceti šesti partnerů.
ENVIMOD
1. prosince 2011 byl zahájen ENVIMOD, tříletý projekt OPVK "Modernizace výuky technických a přírodovědných oborů na UJEP se zaměřením na problematiku ochrany životního prostředí". Koordinující pracoviště je Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Role ÚACH je především účastnit se na praktické výuce studentů všech stupňu studia (bakalářské, magisterské, doktorské).