Oznámení

 
 

Veřejná zakázka malého rozsahu

Ústav anorganické chemie AV ČR v.v.i. vypisuje výběrové řízení na dodávku: „Úklidové služby budov ÚACH AV ČR Řež 2016-2017“. Více podrobností zde.

 
 

NATO projekt

ÚACH získal tříletý projekt SPS 984599 "Green Decon:  Graphene-Metal Oxide Nanocomposites for Enhanced Decontamination of Toxic Chemicals", financovaný NATO. Řešitelem projektu je Dr. V. Štengl (ÚACH), spoluřešitelem prof. Österlund (University Uppsala). Projekt bude rozvíjet úspěchy při využití chemických materiálů pro degradaci bojových chemických látek vedených V. Štenglem v posledních asi patnácti letech.

 
 

Projekt pre-seed „Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů“

ID / číslo projektu: CZ.1.05/3.1.00/14.0328

Poskytovatel: MŠMT - VaVpI 7.3

Hlavní řešitel: Ústav anorganické chemie AV ČR, v. v. i. (ÚACH), Řež, řešitel: Mgr. Václav Štengl Ph.D., DSc.

Spoluřešitel: Fakulta životního prostředí, Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem

Rozpočet: celkový 18 478 329 Kč, z toho výše příspěvku EU: 15 706 579,65 Kč a výše příspěvku ze státního rozpočtu: 2 771 749,35 Kč

Doba řešení: 2014-2015

Stránky poskytovatelehttp://www.opvavpi.cz/

Anotace projektu: Projekt Pre-seed s názvem "Nové kompozitní materiály na bázi grafenu a oxidů se zabývá založením společného transferového týmu pro komercionalizaci společných výsledku pracoviště ÚACH AVCR, v.v.i. a UJEP Ústí nad Labem nebo výsledků obou partnerů a definovat známá rizika spojená s touto realizací, zejména s udržitelností transferového týmu po skončení projektu. Pracoviště jsou zaměřena na základní a aplikovaný materiálový výzkum v oblasti základních, kombinovaných a odvozených anorganických látek. Vybrané výsledky obou organizací jsou svou podstatou průmyslové využitelnosti předmětem individuálních aktivit.

 
 

COUNTERFOG

ÚACH se bude účastnit čtyřletého projektu COUNTERFOG v rámci 7. rámcového programu Evropské unie. Příjemcem projektu je Universidad Carlos III de Madrid ve Španělsku, spolupříjemcem ÚACH (tým V. Štengla). Projekt je zaměřen na vývoj zařízení pro dekontaminaci po zamoření bojovými chemickými zbraněmi.

 
 

EU projekt SACSESS

1. března 2013 byl zahájen tříletý projekt 7. rámcového programu SACSESS, "Safety of ACtinide SEparation ProceSSes".  Koordinátorem projektu je Dr. Stéphane Bourg z CEA Marcoule ve Francii; ÚACH je jedním z dvaceti šesti partnerů.

 
 
 
 
 
 
 
Ústav
anorganické
chemie AV ČR
Výzkum
Pro odborníky Pro veřejnost Pro studenty Pro zaměstnance