Aktuality

2.6.2016

Zvláštní číslo časopisu Československá psychologie (Supplement I)

je věnováno statím, které vznikly v rámci řešení tématu Strategie AV21 Role komunikace a sociální interakce ve vývoji osobnosti a jsou věnovány osobnostním a sociálním předpokladům optimálního vývoje, osobní pohody a zdařilého života současného člověka.

17.5.2016

Od 19. 5. do 21. 5. 2016 probíhá na Výstavišti v Praze - Letňanech Veletrh vědy 2016

Zájemci o obor psychologie mohou navštívit náš stánek s knihami, jejichž autoři jsou pracovníci našeho ústavu nebo shlédnout plakáty včetně materiálů k vědeckým pracím o Marsu 500, k šikanování či materiály, týkající se zrakových klamů (detail).

 

28.4.2016

V novém čísle Československé psychologie (2), které právě vychází, jsou dvě stati, jež těsně souvisí s problematikou migrace:

S. Graf a S. Kováčová se věnují předsudkům a účinným způsobům jejich snižování na bázi teorie meziskupinového kontaktu. B. Lášticová se věnuje psychologickému zkoumání obrazů, jež si vytváříme o příslušnících jiných národů, a představuje v této souvislosti mezinárodní teorii obrazů.

12.4.2016

Předseda AV ČR jmenoval za celoživotní úspěšnou práci

a zásluhy o rozvoj vědního oboru prof. PhDr. Pavla Říčana, CSc., emeritním vědeckým pracovníkem AV ČR.

Více aktualit

Výzkum dětského vývoje

Pro výzkum hledáme rodiče s dětmi ve věku 28 až 31 měsíců. Studie je zaměřená na děti, jejichž jediným rodným jazykem je čeština.

Dvakrát po sobě Vás pozveme do Psychologického ústavu AV ČR v Hybernské 8, kde společně s dítětem a výzkumníky strávíte poprvé asi 45 minut, podruhé asi 20 minut. První sezení se skládá z volné hry s rodičem a následující sady několika úloh v podobě krátkých her s obrázky nebo s plyšáky.
Druhé sezení pak obsahuje jenom úlohy. Sezení je rozděleno do dvou částí, aby si děti přivykly na prostředí a příliš se neunavily.

Jako kompenzaci za Váš čas Vám nabízíme odměnu 300 Kč.

Svou účastí nám pomůžete prohlubovat znalosti o typickém dětském vývoji a případně tak zlepšovat diagnostické či nápravné nástroje a postupy u dětí s netypickým vývojem a s poruchami.

V případě zájmu a pro podrobnější informace se obracejte zejména na Annu Chromou, která projekt koordinuje.

Mgr. Anna Chromá
Ústav obecné lingvistiky FF UK
e-mail: anicka.chroma@gmail.com
tel: +420 776 140 226

PhDr. Filip Smolík, Ph.D.
Psychologický ústav AV ČR
e-mail: smolik@praha.psu.cas.cz
tel: +420 221 403 907

Výzkum bude probíhat nejméně do konce roku 2015.
(datum vystavení inzerátu: 10.9.2015)