Previous Next
Husitské umění v kulturních souřadnicích PETR ČORNEJ Už dlouho se mi nestalo, abych se od vědecké monografie nedokázal odtrhnout a přečetl ji s...
Ostrava není Praha! MARTA KORDÍKOVÁ Že samizdat není jen městským, neřkuli pražským fenoménem,...
Příběh knih, které dělaly dějiny MARTA EDITH HOLEČKOVÁ Knížka Gabriely Romanové vydaná péčí Knihovny...

Ve dnech 21. a 22. dubna uspořádal Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s Ústavem české literatury a knihovnictví FF MU již patnáctý ročník Studentské literárněvědné konference.

Během dvou jednacích dnů se svými příspěvky zaměřenými na téma mezigeneračních vztahů vystoupila dvacítka studentů bakalářského, magisterského i doktorského studia z několika českých i zahraničních univerzit. Úroveň přednesených referátů byla vysoká především v mladší studentské kategorii, v níž porota udělila hned dvě Ceny Vladimíra Macury: Kláře Katolické z brněnské bohemistiky za příspěvek věnovaný románu F. X. Svobody Rozkvět a Martě Ševcové z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, která se soustředila na otázku autorství a recepce tzv. prešpurského Robinsona. V doktorandské kategorii se svou analýzou jazyka manifestů získala nejvyšší ocenění, tedy druhé místo, Lucia Bonora z Univerzity v Padově.

 

 Doktorandská kategorie:

1. místo neuděleno

2. místo: Mgr. Lucia Bonora

3. místo: Mgr. Andrea Draganová

Čestné uznání: Mgr. Jaroslava Smejkalová

 

Studentská kategorie:

1. místo: Bc. Klára Katolická a Bc. Marta Ševcová

2. místo: Bc. Jan Krajčirovič

3. místo: Bc. Lukáš Vlasák

Čestná uznání: Bc. Jana Balharová, Bc. Jitka Korhoňová, Bc. Daniela Sajdlová, Bc. Agnieszka Słowikowska