Pavlína Mašková je autorkou výstavy pro Městské muzeum Čelákovice. Expozice nese název Byli v Čelákovicích upíři, Půlstoletí od mediálně proslulého archeologického výzkumu.
Virtuální prohlídku výstavy najdete na webu čelákovického muzea.
Rozohovor s Pavlínou Maškovou v pořadu Planetárium si můžete poslechnout v přehrávači ČRo Sever.
Pavlína Cermanová a Václav Žůrek jsou auroty námětu, scénáristy a odbornými garanty dokumentárního cyklu Sedm, pečetí Karla IV.
Video pořadu lze přehrát na stránkách České televize.
Karel IV. patřil k jedné z nejvýznamnějších osobností středověké Evropy. Stěžejním záměrem výstavy je prostřednictvím několika vybraných témat představit Karla IV. a jeho dobu ve výzkumných programech Akademie věd ČR a důstojným způsobem tak připomenout 700. výročí jeho narození. Je zřejmé, že vzhledem k dlouhé a bohaté historii Akademie věd ČR jde o výběr z široké palety výzkumných projektů. Výstava si neklade za cíl prezentovat hotové výsledky, ale naopak usiluje o přiblížení stále živého procesu bádání v jeho průběhu. Výstavní projekt přehledně shrnuje obecný přínos Akademie věd ČR k výzkumu středověku a středověkých dějin, včetně představení několika významných osobností-akademiků, kteří se danému tématu věnovali.
Autorem výstavy 7 věží, Karel IV. pohledem akademiků (1316-2016) je Martin Musílek.
Pavel Soukup je autorem doprovodných textů, které odhalují zajímavosti ze života Jana Husa u příležitosti nového filmu Jiřího Svobody.
Seriál Věděli jste... najdete na stránkách České televize.
Podle vědeckého tajemníka Centra medievistických studií Filosofického ústavu Akademie věd České republiky a historika Pavla Soukupa byl Hus neoblomným člověkem, který nechtěl slevit z toho, co považoval za boží pravdu.
Celý rozhovor a jeho přepis na stránkách Rádia Zet.
Pavel Soukup ke své nové knize Jan Hus, život a smrt kazatele.
Celý rozhovor najdete na stránkách ČRo Leonardo.
Po stopách jedné z nejdramatičtějších postav české historie se vydáváme v dokumentu Mistr a kazatel s Pavlem Helanem z Husitské teologické fakulty a Pavlínou Cermanovou z Centra medievistických studií.
Video najdete na stránkách České televize.
Editorem červnového čísla historického magazínu Dějiny a současnost na téma Hus v Kostnici: Paměť a zapomnění je Robert Novotný. Autorem jednoho z článků je Pavel Soukup.
Více na stránkách časopisu.
Natáčení vícedílného dokumentárního cyklu, ve kterém dvojice moderátorů pátrá po stopách Jana Husa od minulosti po současnost, se zúčastnili Pavlína Cermanová, Eva Doležalová a František Šmahel.
Všechny díly naleznete na stránkách pořadu.
O zkoumání hrobových nálezů, přístupu k mrtvým a postavení dětí ve středověké společnosti i mnohém dalším s Pavlínou Maškovou.
Celý rozhovor na stránkách časopisu.
CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.