O Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum byl na Floře Olomouc velký zájem

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc, která je nejstarší v České republice, přilákala na 30 tisíc návštěvníků. Mnoho z nich se zastavilo u stánku Ústavu experimentální botaniky, který představoval nově vzniklou Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum. Toto olomoucké pracoviště, které propojuje vědce se šlechtiteli, nemá v České republice obdoby. Vzniklo letos díky podpoře Strategie Akademie věd ČR a je součástí programu „Potraviny pro budoucnost."

S jedinečným vědeckým pracovištěm pro české šlechtitele se mohou poprvé seznámit návštěvníci Flory Olomouc

Vědci z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) Akademie věd ČR, v. v. i. mají svůj stánek na mezinárodní výstavě Flora Olomouc. Představují v něm především nově vzniklou Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum, unikátní pracoviště, které nemá v České republice obdoby.  V hlavním pavilonu A pro návštěvníky připravili atraktivní podívanou, například rostliny, které vznikly namnožením buněk, speciálně vyšlechtěné trávy nebo staré odrůdy obilí.

Žurnál UP: Věda a nuda? To na Veletrhu vědy a výzkumu nikoho nenapadlo!

Hlasité výbuchy, světelné efekty i dým vznášející se nad kahany a kádinkami. A k tomu davy zvídavých návštěvníků. Tak to vypadalo na Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého. Přírodovědecká fakulta byla během něj zejména díky návštěvám školních kolektivů doslova v obležení, plno bylo i v Pevnosti poznání.

Olomoučtí vědci se podíleli na úplném přečtení genomu ječmene

Mezinárodnímu týmu vědců se po mnohaletém úsilí podařilo získat celou dědičnou informaci ječmene, významné obiloviny, která se využívá především jako krmivo pro hospodářská zvířata a také pro výrobu piva a whisky.

Účastníme se filmového festivalu AFO sekcí „Potraviny pro budoucnost“

Součástí letošního 52. ročníku mezinárodního filmového festivalu AFO je i sekce, kterou zaštiťuje náš výzkumný program Strategie AV21. V pátek a v sobotu jsme pro vás připravili filmy, besedy i přednášky.

Olomoucká premiéra festivalu Země na talíři byla úspěšná

Festival si kladl za cíl upozornit na to, že ve světě trpí hladem 800 milionů lidí a je otázkou, zda lidstvo najde řešení, jak v budoucnosti zajistit jídlo pro všechny obyvatele planety.

V Olomouci se bude mluvit o produkci potravin, stravování a jeho vlivu na planetu

Olomouc bude poprvé hostit filmový festival dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Pořádají ho od 6 .3. - 8. 3. 2017 společně nezávislé analytické centrum Glopolis, Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i. a studentský spolek Udržitelný Palacký. Festival, který se uskuteční v interaktivním muzeu vědy Pevnosti poznání, nabídne filmy, besedy, workshopy i večeři s odborníky.

Čeští šlechtitelé se sjeli do Olomouce na seminář Molekulární metody ve šlechtění rostlin

Nečekaně velký zájem vzbudil první seminář pro šlechtitele, který ve spolupráci s Českomoravskou šlechtitelskou a semenářskou asociací (ČMŠSA) organizovali vědci z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) AV ČR v. v. i.

První Aplikační laboratoř AV ČR v České republice bude spolupracovat se šlechtiteli

V Olomouci se otevírá první tuzemská Aplikační laboratoř AV ČR propojující vědce se šlechtiteli. Podobné zařízení, ve kterém by se mohli čeští šlechtitelé seznamovat s nejnovějšími výsledky molekulární genetiky a genomiky a využívat nejmodernější přístroje, techniky a postupy, v České republice dosud chybělo.

Laboratoř profesora Doležela hostila tým německých vědců

Intenzivní jednání, přednášky i prohlídka pracoviště – to vše čeká 30. 1. - 31. 1. 2017   v Olomouci německé hosty z prestižního ústavu Leibniz Institut of Plant Genetics and Crop Plants. 

Syndicate content